یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ |۹ ذیحجهٔ ۱۴۴۵ | Jun 16, 2024
جوادی آملی

حوزه/ جمعی از بانوان طلبه غیرایرانی محصل در موسسه آموزش عالی بنت الهدی با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله جوادی آملی در این دیدار با اشاره به جایگاه رفیع علوم وحیانی در میان سایر علوم اظهار داشتند: بهترین هدیه را خداوند به بهترین بنده خود یعنی حضرت رسول اکرم(ص) عطا کرده است و آن علم به معارف توحیدی و الهی است.

ایشان ادامه دادند: ارزش و حرمت هر علم به معلوم آن است؛ اگر معلوم ارزشمند باشد علم نیز ارزش پیدا خواهد کرد و اگر معلوم از بین رفتنی و فانی باشد علم نیز علمی محدود و فناپذیر خواهد بود لذا هیچ علمی بالاتر از علم خداشناسی و توحید نیست.

ایشان اذعان داشتند: علم توحیدی تنها علمی است که انسان می تواند آن را با خود به جهان ابدی ببرد ، چرا که معلوم این علم ،معلومی ابدی است واز آنجا که معلوم علم توحیدی در جهان دیگر شکوفاتر خواهد بود در نتیجه علم شکوفاتر و عالم این علوم از جایگاه بالاتری برخوردار خواهد شد.

حضرت آیت الله جوادی آملی با تاکید بر همراهی علم با عمل صالح متذکر شدند: درست است که راه دین صراط مستقیم است؛ اما این اصلا به این معنا نیست که پیمودن این راه کار آسانی است، راحت و آسان بودن راه متفاوت از مستقیم بودن راه است. راه دین، گردنه هایی همچون گذشت، ایثار و انفاق و از خودگذشتگی دارد که پیمودن آن کار راحتی نیست و نیاز به ایمان محکم دارد.

معظم له خواهران طلبه را به جدیت در تحصیل و تحقیق توصیه فرمودند و خاطرنشان کردند: باید همواره شاکر خداوند باشیم که ما را در فضای علمی و حوزوی قرار داد، راه این قدردانی این است که باید به نحوی درس بخوانید که محققانه درس را بفهمید و بتوانید آن را به دیگران آموزش بدهید. وظیفه همه حوزیان این است که محققانه سخن بگویند و بدانند دنیا تشنه سخن دین است.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha