چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۴ شوال ۱۴۴۵ | Apr 24, 2024
آیت‌الله جوادی آملی

حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی، خواستار توجه به معانی عرفانی قرآن کریم در کنار حفظ و قرائت آن شدند و تاکید کردند: اگر چنانچه فقط به لفظ و قرائت قرآن اکتفا شود، به اهداف عالیه قرآن و تربیت قرآنی دست نخواهیم یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تبریز، این مرجع تقلید، در پیامی به سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم که پیش از ظهر امروز به صورت تصویری در مراسم افتتاحیه مسابقات پخش شد، با آرزوی توفیق الهی برای دست اندرکاران این مسابقات، گفتند: قرآن کریم کلام خدا است و اگر کسی طالب سعادت و کمال باشد، می‌تواند از این راه به مقصد الهی برسد.

حضرت آیت الله جوادی آملی، اهل بیت(ع) را قرآن ناطق خواندند و تصریح کردند: قرآن پژوه می‌تواند با تلاش و اخلاص به معارف حقیقی الهی دست یابد.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به نقش تعالیم قرآنی در سعادت بشریت، افزودند: قرآن کریم، حبل متین و ریسمان استوار و ناگسستنی است که یک طرف آن به دست لطف الهی و طرف دیگر به دست بشر است.

این مرجع تقلید با اشاره به این که جهان جلوه خدای مهربان است، تصریح کردند: باید کوشش کرد که هم معانی و الفاظ قرآن کریم و هم معانی لطیف آن در جامعه متجلی شود.

حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی، خواستار توجه به معانی شریف عرفانی و ترجمه قرآن کریم در کنار حفظ و قرائت این کتاب شریف شد ند و تاکید کردند: اگر چنانچه فقط به لفظ و قرائت قرآن کریم اکتفا شود، نخواهیم توانست به اهداف عالیه قرآن و تربیت قرآنی دست یابیم.

انتهای پیام

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha