سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
دیدارهای آیت الله بشیرالنجفی

حوزه/ آیت الله بشیر النجفی گفتند: شعائر حسینی و عزاداری ها از دیرباز موجب وحشت و هراس طاغوت های تاریخ بوده، زیرا این عزاداری ها تاج و تخت آنها را می لرزاند و به خوبی می دانند که انقلاب امام حسین علیه السلام قیام حق علیه باطل و استبداد است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، گروهی از شیعیان عراق، آذربایجان در دیدارهای جداگانه با آیت الله بشیر النجفی دیدار کردند. همچنین سفیر هلند در عراق نیز با این مرجع شیعی دیدار و درباره خطر تروریسم و داعش برای عراق و منطقه گفتگو کردند.

دیدار با شیعیان آذربایجان

آیت الله بشیر النجفی در دیدار شیعیان جمهوری آذربایجان ضمن تاکید بر اهمیت خوش رفتاری و خویشتنداری و پرهیز از گناهان و ریا گفتند: خداوند سبحان با مرقد شش امام معصوم بر عراق منت نهاده تا شیعیان و مؤمنان از فضای ایمانی و روحانی این مراقد مقدس بهره ببرند و به خدا نزدیک شوند.

ایشان افزودند: حوزه های علمیه نیز جهان را از سرچشمه مدرسه اهل بیت(ع) بهره مند می سازد و از این رو شما هنگام بازگشت به کشورهای خود شایسته است پیام ارزش ها و مبانی مدرسه اهل بیت علیهم السلام را به کشورهای خود برسانید.

دیدار با شیعیان داخل و خارج عراق

آیت الله نجفی همچنین خطاب به شیعیان عراقی و خارجی ضمن تاکید بر اهمیت احیای شعائر اربعین و همدردی با اهل بیت(ع) گفتند: مؤمنان باید از سیره و اخلاق امام حسین علیه السلام درس بگیرند و ببینند چگونه امام حسین(ع) در راه خدای متعال از جان خود گذشت و تا اسلام و ارزش های اسلامی مانند محبت و همزیستی و برادری باقی بماند و این شعائر حسینی و عزاداری ها از دیرباز موجب وحشت و هراس طاغوت های تاریخ بوده، زیرا این عزاداری ها تاج و تخت آنها را می لرزاند و به خوبی می دانند که انقلاب امام حسین علیه السلام قیام حق علیه باطل و استبداد است.

دیدار با سفیر هلند در عراق

آیت الله نجفی در دیدار سفیر هلند در عراق گفتند: عراق به وجود گروه های تروریست و تکفیری گرفتار شده که خون انسان ها را بر زمین می ریزند و برای مقدسات و ناموس مردم ارزشی قائل نیستند و متاسفانه برخی کشورها نیز از این گروه ها حمایت می کنند.

ایشان افزودند: همه کشورها باید موضع خود را نسبت به کشورهای حامی داعش مشخص کنند و جامعه بین الملل هم اگر در مبارزه با تروریسم جدیت دارد باید با جدیت با منابع حمایت کننده آنها مبارزه کندو بر کس پوشیده نیست که کشورهایی هستند که آشکارا از تروریست ها حمایت می کنند و اتفاقات تروریستی اخیر اروپا نیز نتیجه بی اعتنایی جهانی به کشورهای حامی تروریسم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =