جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 14, 2020
حجت‌الاسلام ابراهیم پور ریحانه النبی

حوزه/ دومین جلسه دوره تربیت مبلغ حجاب با همکاری مرکز حجاب ریحانه النبی(س) و مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی (س) در دومین جلسه دوره تربیت مبلغ حجاب به تشریح ابعاد حجاب پرداخت و گفت: در روایات معصومین علیهم السلام به دو بعد فردی و اجتماعی بسیار پرداخته شده است؛ اما با توجه به شرایط آن روز جامعه، بعد سوم حجاب یعنی جنبه سیاسی امنیتی آن مورد بحث واقع نشده است.

حجت الاسلام ابراهیم پور حجاب را نماد تمدن بزرگ اسلامی برشمرد و افزود: حجاب یکی از مظاهر بارز جامعه اسلامی محسوب می گردد و حجاب برتر نیز با چادر محقق می گردد. گرچه هیچ یک از مراجع عظام تقلید، در عرصه فقهی و شرعی به وجوب پوشش چادر فتوا نداده اند؛ اما از حیث سیاسی امنیتی، چادر را نماد جامعه اسلامی معرفی نموده اند؛ حتی مقام معظم رهبری با اشاره به جایگاه امنیتی سیاسی حجاب، در اهمیت چادر و می فرماید: اگر کسی بگوید حجاب باشد، ولی چادر نباشد؛ این تفکر، غلط است.

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی (س) به عوامل بروز بدحجابی در کشور اشاره کرد و افزود: نفوذ دشمن از طریق ماهواره و شبکه های اجتماعی در توطئه مبارزه عملی با حکومت دینی و نظام جمهوری اسلامی، از علل اصلی رواج بدحجابی در کشور است؛ گر چه کوتاهی و کم‌کاری مسئولین و همچنین بی توجهی خانواده ها به تربیت فرزندان را نمی توان نادیده انگاشت.

انتهای پیام   17/313

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8