یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
حجت الاسلام سید حسن حسینی/ مدیر دفتر امور تربیت اخلاقی معاونت تهذیب حوزه

حوزه/ نشست هم اندیشی اساتید دوره میثاق طلبگی معاونت تهذیب حوزه های علمیه کشور با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از اساتید ۲۳ اردیبهشت ،در مجتمع فرهنگی نور قم، برگزار می گردد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام سید حسن حسینی  با اعلام این مطلب اظهارداشت:  طرح میثاق طلبگی چند سالی است که جهت داوطلبان ورود به حوزه با هدف آشنایی با  فضای حوزه و چشم انداز تحصیل در این نهاد علمی مقدس برگزار می گردد.

وی افزود: دفتر امور تربیت اخلاقی در این راستا و برای رسیدن به یک متن واحد جهت افزایش آگاهی داوطلبان ورود به حوزه،  از ظرفیت کارشناسان عرصه اخلاق و تربیت طی جلسات متعددی استفاده کرده تا سرفصل های متنوعی را ناظر به نیاز های طلاب جدیدالورود تدوین کنند که این مهم با یک تلاش جهادی به ثمر نشست.

 مدیر دفتر امور تربیت اخلاقی معاونت تهذیب حوزه های علمیه تصریح کرد : هرچند این متن با توجه به تلاش های بی وقفه اساتید و کارشناسان اخلاق از اتقان لازم برخوردار است، ولی به جهت استفاده از تمام ظرفیت های موجود در این عرصه از اساتید طرح میثاق سراسر کشور نیز دعوت کردیم تا با هم فکری بر غنای محتوایی این طرح بیفزایند.

وی ادامه داد: در همین راستا نشست هم اندیشی اساتید دوره میثاق طلبگی حوزه های علمیه کشور با حضور 156 نفر از اساتید در قم برگزار می گردد.

حجت الاسلام حسینی گفت: در این جلسه همچنین برخی از بزرگان و مدیران استانی حوزه های علمیه حضور خواهند داشت.

وی بیان داشت: در این نشست هم افزایی کارگاه هایی با حضور مولفان و اساتید کتب مربوط به میثاق طلبگی همچون حجج اسلام عالم زاده نوری، علی اصغر همتیان و کاظم علیمحمدی برگزار خواهد شد.

این استاد حوزه، با بیان اینکه این نشست دو روزه بوده و در مجتمع فرهنگی نور برگزار خواهدشد، یادآور شد: این نشست پنج شنبه 23 اردیبهشت ماه ساعت30/8 صبح با حضور و سخنرانی مدیران ارشد حوزه های علمیه کشور و  هم چنین حجت الاسلام و المسلمین حسینخانی ،معاون تهذیب حوزه های علمیه آغاز و سپس کارگاه های مورد نظر برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مراسم اختتامیه نیز روز جمعه 24 اردیبهشت ساعت 30/11 صبح  با حضور و سخنرانی مدیران ارشد حوزه های علمیه کشور و هم چنین حجت الاسلام و المسلمین همتیان، معاون تهذیب حوزه علمیه استان قم برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8