جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ | Sep 25, 2020
علمای بحرین

حوزه/ علمای بحرین در پی بازداشت شیخ محمد القشعمی و فرزندانش و تنی چند از بانوان و جوانان بحرینی به اتهام پناه دادن به جوانان انقلابی بیانیه ای صادر کرده و عدم پناه به پناه جویان را خروج از دایره ولایت الهی دانستند.

 به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، علمای بحرین در پی بازداشت شیخ محمد القشعمی و فرزندانش و تنی چند از بانوان و جوانان بحرینی به اتهام پناه دادن به جوانان انقلابی در بیانیه ای ضمن تاکید بر بر پناه دادن به مظلومان ، عدم پناه داده به پناه جویان را خروج از دایره ولایت الهی دانستند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

(... وَالَّذِينَ آوَوا وَّنَصَرُوا أُولَٰئِكَ هُمُ الْمُؤْمِنُونَ حَقًّا ۚ لَّهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ) - الأنفال 74

خداوند متعال مومنینی را که برادران مهاجر و مبارزشان را با فدای مال و جان خود در راه خدا یاری رسانند مقام بلند مرتبه ای بخشیده ، کسانی که هدفشان آزادی بشریت از جور بندگی و خضوع در برابر غیر خداوند و نجات زمین از فساد مفسدان و طغیان مستکبران است.

خداوند آنان را لایق همان نشانی دانسته که به مهاجرین و مبارزین عطا فرموده و آن نشان "مومنین حقیقی" ست و آنان را به "مغفرت و روزی بی حساب" وعده دادهدایت. پس گوارا باد بر همه "طوعه" ها (بانویی که به حضرت مسلم ع در کوفه پناه داد) و هر آنکه مسلمانی را از ظلم ظالمان و خشونت متجاوزان پناه داد ، مژده باد بر آنان این ایمان استوارشان و مبارک باد بر آنان آنچه خداوند به ایشان از مغفرت و رزق بی حساب وعده داده که حساب  آن فقط در نزد پروردگار است.

وإن "من قصد إليه رجل من إخوانه مستجيرًا به في بعض أحواله فلم يجره بعد أن يقدر عليه، فقد قطع ولاية الله عز وجل" كما ورد عن الإمام الكاظم (عليه السلام).

و براستی که بفرموده امام کاظم ع : "هر که مردی از برادرانش از او در امری پناه جست و او در حالیکه قادر بود پناهش نداد همانا ولایت خداوند عز وجل بر خود را قطع نموده است. ( از دایره ولایت خارج شده) . "

و همچنین از امام صادق ع روایت شده : "هر مومنی که برادر مومنش را در حالیکه قادر به یاری رساندنش است خوار نماید ، خداوند در دنیا و آخرت او را خوار خواهد نمود."

از خوار شدن خود و اهل مان در درگاه الهی به حضرتش پناه میبریم، و افتخار مینماییم به هر مومنی که به هر بی پناهی که مورد ظلم و دشمنی  واقع شده پناه دهد ، و قاطعانه به ملت شریف مان ایمان داریم که از دایره ولایت الهی خارج نشده و سبب قطع ولایت خود با خداوند و مومنین با عدم پناه دادن به پناه جویان نخواهند بود.

 

(فَاللَّهُ خَيْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ).

والحمد لله رب العالمين

علمای بحرين

٥ جمادى الآخرة ١٤٣٨هـ

٤ مارچ ٢٠١٧م

14 اسفند 1395

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8