پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

حوزه/ قائم مقام تولیت آستان قدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: ده ها میلیون زائر سالانه در آستان های مقدس حضور می یابند که بزرگترین کانون های فرهنگی به شمار می آیند و هر چه بیشتر برنامه ریزی کنیم و از فرصتی که زائران در این اماکن مقدسات می گذارند استفاده کنیم رشد و تعالی بیشتر جامعه را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» جواد اکبریان قائم مقام تولیت آستان قدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در کنفرانس خبری سومین نشست هم اندیشی نمایندگان اعتاب مقدس جهان اسلام در قم گفت: آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی یکی از مزارهای معتبر شیعه است و در پایتخت ایران قرار دارد و به  تعبیر مقام معظم رهبری قبله تهران است. این حرم چنان منزلتی دارد که زیارت آن به منزله زیارت امام حسین(ع) است و کسی که نمی تواند به زیارت امام حسین مشرف شود به زیارت حضرت عبدالعظیم می آید.

وی با اشاره به حضور زائران از کشورهای مختلف جهان در این حرم مطهر افزود: زائران زیادی از کشورهای مختلف به ویژه لبنان، عراق، سوریه و کشورهای عربی و همچنین پاکستان و هندوستان در مسیر زیارت به حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به زیارت این بارگاه می آیند.

اکبریان تصریح کرد: امروزه در دنیا کشورها، موسسات، اصناف، سازمان هایی که مشترکات فرهنگی و اقتصادی و سیاسی دارند به طور طبیعی احساس نیاز می کنند که دورهم جمع شوند و مجمع و سازمان و اتحادیه ای درست کنند که بتوانند یک هم افزایی در مسائل مختلف داشته باشند و از تجربه های هم جهت ارتقای فعالیت خود استفاه کنند.

قائم مقام تولیت آستان مقدس حسنی ادامه داد: آیت الله ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم سال ها به این نقطه و فکر رسیده بود که ما باید همه عتبات مقدس گردهم آیند و از فکر و برنامه های هم استفاده کرده و تجربیات خود را در زمینه فرهنگی و سایر مسائل اجرایی منتقل کنند  تا سطح خدمات به زائران افزایش یابد.

وی بقاع متبرکه را از کانون های پر رونق فرهنگی توصیف کرد و اظهار داشت: ده ها میلیون زائر سالانه در آستان های مقدس حضور می یابند که بزرگترین کانون های فرهنگی به شمار می آیند و هر چه بیشتر برنامه ریزی کنیم و از فرصتی که زائران در این اماکن مقدسات می گذارند استفاده کنیم رشد و تعالی بیشتر جامعه را به همراه دارد.

اکبریان تأکید کرد که آیت الله ری شهری به دنبال این مساله بودند که ما بتوانیم این مجمع را تشکیل دهیم تا عتبات متبرکه گردهم آیند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط آستان های مقدس ارتباط دو طرفه ای با هم داشتند، گفت: طرحی مبنی بر اینکه همه مسؤولان عتبات در یک زمان و مکان گردهم آیند، وجود نداشت و این تفکر و نیاز وجود داشت که باید یک اجتماعی با هم داشته باشیم که خوشبختانه اولین جلسه در روز تولید امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

قائم مقام تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت که بسیار امیدواریم این مجمع، اثار خیر و برکت زیادی داشته باشد و هر کدام از این تولیت ها که در زمینه های اجتماعی و اقتصادی و ... تجربه های گرانبهایی دارند، بتوانند کیفیت خدمت به زائران را افزایش دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =