چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 12, 2020
رهبران کشمیر و جامو، خواستار حضور پرشور مردم در روز قدس شدند

حوزه/ رهبران مقاومت کشمیر در اطلاعیه‌ای مشترک، حضور پرشور مردم در جمعه الوداع و شرکت در راهپیمایی یوم القدس و یوم الکشمیر را خواستار شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»به نقل از greaterkashmir، رهبران مقاومت مردمی در کشمیر و جامو روز گذشته، در اطلاعیه‌ای مشترک، خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی یوم القدس و یوم الکشمیر، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شدند.
در بیانیه مشترک منتشر شده توسط رهبران مقاومت آمده است: در این روز صدای اعتراض ما از مساجد، زیارتگاه و تکیه‌ها شنیده خواهد شد. فریاد اعتراض ما برای جنایات انجام شده توسط نیروهای هندی علیه مردم کشمیر، و به منظور بازپس گیری مسجد الاقصی و بیت المقدس از اسرائیل غاصب بلند خواهد شد. به علاوه قطعنامه‌ای نیز در همین راستا در تجمعات مردمی روز جمعه خوانده خواهد شد.
رهبران مقاومت مردمی کشمیر در ادامه اعلام کردند: درحالی که مردم فلسطین در دهه‌های گذشته در رنج و عذاب به سر می‌بردند، مردم کشمیر نیز برای به دست آوردن حق تعیین سرنوشت خودشان، جان فشانی‌ها و فداکاری‌های فزاینده‌ای از خود نشان داده‌ و از جان و مال شان مایه گذاشته‌اند.
رهبران کشمیر از بی‌تفاوتی جامعه بین‌المللی نسبت به این مسائل تلخ و سوزناک، ابراز نگرانی کرده و گفت: این دو مسئله بسیار به هم شبیه هستند. در حالی که مسئله فلسطین تهدیدی برای صلح در خاورمیانه محسوب می‌شود، مسئله حل نشده کشمیر نیز یک چالش بزرگ برای صلح دائمی در جنوب آسیا بوده است. در هر دو منطقه مردم با تجاوز روبرو هستند، که در نتیجه آن انسان‌های زیادی جان خود را از دست داده و حقوق بشر دائما نقض می‌شود.
رهبران کشمیر از سازمان ملل، کنفرانس کشورهای اسلامی و جامعه بین‌المللی خواستار ایفای نقش مثبتی برای حل این مشکلات شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8