دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
کد خبر: 419842
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۵
مسلمانان نیویورک، فرد اسلام‌هراس را به مسجد دعوت کردند

حوزه/شورای روابط اسلامی آمریکایی در نیویورک از فرد اسلام‌هراسی که نقاشی حضرت عیسی (ع) را جلوی درب مرکز اسلامی گذاشته بود دعوت کرد برای یادگیری آموزه‌های اسلامی به این مرکز مراجعه کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، مسلمانان ایالت نیویورک در آمریکا از فرد اسلام‌هراسی که نقاشی بزرگی از حضرت عیسی (ع) به صلیب کشیده را جلوی درب مرکز اسلامی لانگ آیلند گذاشته بود دعوت به عمل آوردند تا برای یادگیری آموزه‌های حقیقی اسلامی به این مرکز مراجعه  کند.

در بیانیه منتشر شده توسط شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر)، شاخه نیویورک در این باره آمده است: تعصب ممکن است انگیزه این عمل بوده باشد، اما باید به دیده مثبت به آن نگاه کرد و این می‌تواند یک لحظه آموزشی برای فرد مجرم و تمام جامعه باشد تا از عشق مسلمانان نسبت به حضرت عیسی(ع) آگاه شوند.

* بیان آیات مربوط به حضرت عیسی (ع) و مادرش حضرت مریم (س) در بیانیه

در این بیانیه سپس ترجمه انگلیسی تک تک آیات مربوط به حضرت عیسی (ع) و مادرش حضرت مریم (س) با ذکر دقیق آیه و سوره آن در قرآن مجید آورده شده است تا به احترامی که مسلمانان برای حضرت عیسی (ع) قائل هستند تاکید شود.

این گروه همچنین با تاکید بر شباهت‌های میان پیروان ادیان ابراهیمی با اشاره به آیه 136 سوره بقره نوشت: بگویید ما به خدا و آیاتی که بر ما نازل شده و نیز آنچه بر ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و سبطها نازل شده و نیز آنچه به موسی و عیسی فرستاده شده و آنچه بر پیامبران دیگر از جانب پروردگارشان آمده است، ایمان آورده‌ایم. میان هیچ یک از پیامبران فرقی نمی‌نهیم و همه در برابر خدا تسلیم هستیم.

شورای روابط اسلامی آمریکایی در نیویورک در ادامه می‌نویسد: این نقاشی روز جمعه بر روی حصار مرکز اسلامی هیل ساید در پارک نیوهاید شمالی پیدا شد. این حادثه توسط پلیس به عنوان یک جرم نفرت محور درحال بررسی می‌باشد.

 

از آغاز امسال دفتر ملی شورای کایر از پلیس خواسته بود، تحقیقاتی را در رابطه با حوادث نفرت‌محوری که در مساجد مختلف ایالت‌هایی چون کلرادو، فلوریدا، اوهایو، آیووا، کنتاکی، جورجیا، آریزونا، ویرجینیا، غرب ویرجینیا، نیوجرسی، نیویورک، مریلند، تگزاس و تعدادی از ایالت های دیگر  رخ داده انجام دهند. شورای کایر در نیویورک نیز اخیرا با انتشار گزارشی افشاء کرد که مسلمانان نیویورک افزایش 560 درصدی جرایم اسلام‌هراسی را در سال 2016 نسبت به سال پیش از آن متحمل شده‌اند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =