پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ |۱۵ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 9, 2020
فعال مسلمان کاندیدای انتخابات کنگره آمریکا در ماساچوست شد

حوزه/یک فعال مسلمان آمریکایی در ایالت ماساچوست آمریکا کاندیدای انتخابات کنگره پارلمانی ایالات متحده شده که در صورت انتخاب وی می‌تواند سومین نماینده انتخابی مسلمان در پارلمان آمریکا کشور باشد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از aboutislam، فعال مسلمان آمریکایی در ایالت ماساچوست آمریکا روز گذشته اعلام کرد قصد دارد به عنوان یک کاندیدای مسلمان حزب دموکرات در رقابت‌های انتخاباتی کنگره آمریکا شرکت کند، وی در صورت پیروزی در این مبارزات انتخاباتی سومین مسلمان در کنگره ایالات متحده خواهد بود.
ندیم مازن 34 ساله که در ماه دسامبر در حوزه انتخاباتی شمال غربی بوستون کاندیدای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی خواهد شد گفت: مردم به درستی معنای مسلمان بودن و باورهای اسلامی را درک نمی‌کنند و نمی‌دانند که باور اسلامی ما را وادار می‌کنند که به مردم و قانون اساسی خدمت کنیم.
انگیزه وی برای شرکت در انتخابات کنگره پس از فعالیت در کمپینی قوت گرفت که وی در ماه فوریه به منظور تشویق بیشتر مسلمانان برای رای دادن در انتخابات  آمریکا راه اندازی کرده بود. در صورت موفقیت وی می‌تواند به کیث الیسون نماینده مسلمان ایالت مینه‌سوتا و اندره کارسون نماینده مسلمان ایالت ایندیانا پیوسته و سومین مسلمان حاضر در کنگره آمریکا باشد.
در این میان جفری بری پروفسور علوم سیاسی دانشگاه توفتس در ماساچوست معتقد است که اعتقادات دینی مازن سبب عقب نگه داشته شدن وی به دلیل اسلام‌هراسی در حوزه آزادیخواهان نخواهد شد. با این حال انتخاب یک مسلمان برای حوزه انتخاباتی بوستون می‌تواند چالش قابل توجهی برای آمریکایی‌ها باشد.
گفتنی است رقبای انتخاباتی وی را سناتور باربارا لیتالین از حزب دموکرات، دانیل کوه رییس سابق پلیس بوستون و مارتا والش شهردار بوستون تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =