پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
طباطبایی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان این که رعایت حجاب در جامعه، قانون اسلام است و این قانون باید اجرا شود، گفت: مطرح کردن موضوع «حجاب اختیاری» از سوی خواص کار غلطی است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز در مراسم افتتاح مدرسه علمیه تیران با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در مورد موضوع حجاب اظهار داشت: بعضی از خواص می گویند حجاب نباید اجباری باشد، باید مردم را هدایت کرد تا حجاب داشته باشند، این حرف غلطی است.

وی افزود: اگر این سخن را بپذیریم باید شراب را هم آزاد کرد تا هر کس خواست مصرف کند، نه این گونه نیست؛ رعایت حجاب در جامعه، قانون اسلام است، قطعاً قوانین اسلام باید اجرا شود و هیچ کس حق تخلف از آن را ندارد و باید جلوی کسی که مانع از اجرای قوانین می شود، را گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تشکر از همه کسانی که برای ساخت حوزه علمیه تیران همکاری و تلاش داشتند، عنوان کرد: این حوزه علمیه یکی از حدود 14 حوزه ای است با راهنمایی‌های حضرت آیت الله مظاهری و زحمت دست اندرکاران مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان در استان تأسیس شد.

وی با بیان اینکه حدود 9 هزار طلبه در استان اصفهان به جز شهر کاشان، مشغول تحصیل هستند، گفت: تلاش کرده ایم که در تمامی مراکز شهرستان‌ها، حوزه علمیه وجود داشته باشد که تقریباً این کار انجام گرفته است و شهرهای دیگر نیز حوزه علمیه وجود دارد.

آیت الله طباطبایی نژاد عنوان کرد: طلبه به اندازه کافی برای تأمین نیاز آموزش و پرورش در راستای اقامه نماز در مدارس نداریم، حدود 120 هزار مدرسه در کشور وجود دارد که به این میزان طلبه وجود ندارد، از سوی دیگر نیاز است تا خواهران برای یادگیری علوم دینی به مدارس علمیه خواهران مراجعه کنند تا بتوان پاسخگوی نیاز جامعه بود.

وی با اشاره به آیه «فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَهٍ مِنْهُمْ طَائِفَهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَلِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ » تصریح کرد: باید از هر قومی، گروهی برای فراگیری دین را کوچ کنند و پس از یادگیری علوم دینی به میان قوم خود بازگردند و معارف دینی را به آنان آموزش دهند؛ جمعی باید برای این کار اقدام کنند چراکه واجب کفایی است همانند جهاد که بر همه واجب است؛ اگر گروهی به جهاد رفتند، کفایت می کند و اگر کسی نرفت، همه واجب الهی را انجام نداده اند.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: کسانی که به حوزه می روند، در حقیقت نماینده مردم هستند و سختی های حوزه را تحمل می کنند تا سایر مردم به دنبال کسب و کارشان بروند، در روایتی از امام علی(علیه السلام) آمده است که ایشان فرمودند علمای شیعیان ما مرزبانانی هستند که مراقب دروازه ها و محل نفوذ شیطان اند؛ علما جلوی نفوذ شیطان را می گیرند، این افراد شیطان را دور می کنند که به ضعفای شیعه حمله نشود.

وی گفت: در روایت دیگری آمده که هر شیعه ای که بتواند افرادی که از نظر دینی ضعیف هستند را از ظلمت جهل و نادانی نجات دهد و هدایت کند، این عالم و یا روحانی در روز قیامت بر سرش تاجی قرار دارد که تمام عرصات قیامت را نورانی می کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =