شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | Sep 26, 2020
سمینار اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان در هند

حوزه/ سمیناری تحت عنوان اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان با حضور نمایندگان ادیان مختلف و سفیر فلسطین در هندوستان در دهلی نو پایتخت هند برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سمیناری تحت عنوان اهمیت مسجد الاقصی برای مسلمانان با حضور نمایندگان ادیان مختلف و سفیر فلسطین در هندوستان در دهلی نو پایتخت هند برگزار شد.

این سمینار به همت بنیاد دفاع و پیشرفت اقلیت های هند برگزار گردید.

سفیر فلسطین در این سمینار به وقایع اخیر و کشتار مسلمانان فلسطینی به دست نیروهای امنیتی اسرائیل اشاره کرد و آن را مایه ننگ این رژیم دانست و از دولت های اسلامی بویژه حاکمان و دولتمردان عرب به دلیل دفاع نکردن از مظلومان فلسطین انتقاد کرد و گفت که آنها باید در مقابل دادگاه الهی پاسخگو باشند.

وی هم چنین از هند و تمام کشورهای جهان تقاضا کرد تا تمام توان خود را برای حمایت و دفاع دیپلماتیک از ملت مظلوم فلسطین بکار گیرند.

الیاس نظامی از دیپلمات های پاکستانی نیز در سخنان خود تنها راه حل برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه را حل مسئله فلسطین دانست.

محمد رفیق قاسمی دبیر جماعت اسلامی هند، سید احمد بخاری امام مسجد جامع دهلی، توقیر رضا خان رئیس شورای اتحاد ملت و پروفسور شمسی تهرانی رئیس بنیاد دفاع و پیشرفت اقلیت ها از جمله سخنرانان دیگر این برنامه بودند.

این سمینار با حضور و سخنرانی نمایندگان ادیان دیگر از جمله هندو، مسیحیت و جین همراه بود.

هم چنین در پایان این همایش از کتابی به زبان انگلیسی و درباره شخصیت پیامبر عظیم الشأن اسلام و با عنوان Now You Rahmat al alameen  رو نمایی شد.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8