پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 25, 2021
شیخ علی سلمان و دخترش سارة

حوزه/ مرکز بین المللی حقوق بشر اقدام ظالمانه آل خلیفه در محروم ساختن ساره دختر سه ساله شیخ علی سلمان دبیرکل الوفاق از ملاقات پدر و برخورداری از تابعیت بحرینی را محکوم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» مرکز بین المللی حقوق بشر و آزادی ها که عضو ائتلاف دادگاه جنایی جهانی نیز هست، با صدور بیانیه ای اقدام ظالمانه آل خلیفه در محروم ساختن سارة دختر سه ساله شیخ علی سلمان دبیرکل الوفاق از ملاقات پدر و برخورداری از تابعیت بحرینی را محکوم کرد و آن را مخالفت آشکار رژیم آل خلیفه با قوانین بین المللی دانست که بدترین تصاویر را از مسئولان بحرین به نمایش می گذارد.

در این بیانیه آمده است: مسئولان بحرین باید میان مجازات و شکنجه شیخ علی سلمان و حق فرزند خردسال او در برخورداری از شناسنامه و ملاقات پدر تفاوت قائل شوند، زیرا داشتن شناسنامه حق هر انسان است و پیمان نامه ویژه حقوق مدنی و سیاسی بر آن تاکید دارد و بحرین نیز در سال 2006 به این معاهده پیوسته و خود را ملزم به رعایت آن دانسته است.

این مرکز تاکید کرد: مسئولان آل خیفه از سلب تابعیت به عنوان سلاحی برای انتقام جویی از فعالان انقلابی وسیاسی و مدافعان حقوق بشر استفاده می کنند.

این مرکز بین المللی ادامه داد: ما همبستگی کامل خود را با شیخ علی سلمان و تمام مدافعان حقوق بشر در داخل بحرین اعلام می کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8