پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ | Sep 24, 2020
امام جمعه

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: ارتباط با قرآن نباید خلاصه شود در شب‌های احیا و شب قدر، تلاش کنیم تا ارتباط با قرآن در تمام طول سال مورد توجه جامعه قرار داشته باشد و محافل قرآنی بعد از ماه رمضان به تعطیلی کشیده نشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در گردهمایی ائمه جمعه استان قزوین که در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: یکی از مسائلی که امروز رهبری بر آن تأکید دارند توجه به این موضوع است که اشرار داخلی و استکبار جهانی می‌خواهند اختلافات، چالش‌ها و تنش‌های منطقه به داخل نظام ما سرایت کند و آن‌ها می‌خواهند از جریانات حزبی و جناحی برای تحقق این هدف خود استفاده کنند و باید مراقب این توطئه افکنی‌ها باشیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ائمه جمعه می باید ساحت تریبون‌های نماز جمعه را به شدت از متهم شدن به حزبی و جناحی بودن حفظ کنند، افزود: نباید موضع‌گیری‌ها به گونه‌ای باشد که ساحت نماز جمعه متهم شود به اینکه از یک حزب و یا جناح خاص حمایت شده و یا با یک حزب و جناحی دیگر مخالفت شده است و نماز جمعه بستری برای همه اقشار، همه افکار و همه سلایق است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که از سرزنش کسانی که مسئولیت مذاکرات را بر عهده داشتند پرهیز شود،  اظهار کرد: رهبری نقد منصفانه و عالمانه را نه تنها تشویق کردند، بلکه خودشان در همان مجلس نیز نقد کردند و ما نیز می‌باید در تریبون‌ها همین گونه عمل کنیم و ضمن پرهیز از سرزنش که به دور از اخلاق و جوانمردی است، نقد منصفانه را جدی بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده هر چه بیشتر از فرصت‌های بی‌بدیل شب‌های احیا و شب قدر تأکید کرد وبیان کرد: سرمایه‌های معنوی و نماز جمعه را می‌باید در این ایام با برکت جمع‌آوری کنیم و آن را نادیده نگیریم.

حجت الاسلام فاطمی نسب، رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین نیز در این نشست، بر ضرورت برگزاری نماز عید فطر به صورت متمرکز تأکید کرد وخاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم در همه شهرها نماز عید فطر به صورت متمرکز برگزار شود تا شاهد وحدت هر چه بیشتر در جامعه باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8