پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
قاضی دادگاه به نفع ساخت مسجد در استرینگ هایت رای داد

حوزه/ قاضی پرونده شکایت گروه اسلام ستیز علیه ساخت مسجد در استرینگ هایت در ایالت میشیگان، به نفع ساخت مرکز اسلامی رای داد. این درحالی است که از سال ۲۰۱۵ تاکنون جامعه اسلامی برای بنای این مسجد در تلاش بوده اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از freep، دادگاهی در ایالت میشیگان در آمریکا در نهایت به نفع ساخت مسجد رای داد. قاضی دادگاه اعلام کرد مقامات شورای شهرداری استرینگ هایت، در میشیگان، ضمن دادن مجوز ساخت مسجد در این منطقه هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته اند و مجوز ساخت مرکز اسلامی به قوت خود باقی ماند.

گفتنی است در حالی که یک گروه اسلام ستیز ساکن در این منطقه، مخالف ساخت مرکز اجتماعی اسلامی بودند، گرشوین درین قاضی منطقه ای روز چهارشنبه ضمن حکمی به نفع ساخت مسجد رای داد. با این حال وکیل این گروه  مدعی شده که درخواست حکم تجدیدنظر داده است.

این در حالی است که مسلمانان مدت هاست برای بنای این مرکز اسلامی در تلاش هستند به طوری که در سال 2015 نیز قرار بود مسجدی در این شهر ساخته شود اما اسلام ستیزان در شورای شهرداری به بهانه های واهی چون نبود پارکینگ، ترافیک و دیگر مسائل مانع از ساخت این مرکز اسلامی شدند.

سپس اعضای مرکز اسلامی و اداره دادگستری ایالات متحده شورای شهر را محکوم به نژادپرستی و اسلام هراسی کردند. پرونده پیش از آنکه به دادگاه برسد منجر به توافقنامه رضایت میان دو طرف در سال 2017 میلادی شد. با این حال کار به اینجا ختم نشد و وکلای یک گروه از ساکنان محلی شکایت کرده و مدعی شدند که ساخت مسجد مقررات منطقه بندی را نقض کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =