یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
مراسم «گردش خانوادگی مسلمانان» در شهر افتون در آمریکا + تصاویر

حوزه/ در مراسم سالانه «گردش خانوادگی مسلمانان» در شهر افتون ایالت مینه سوتا، مسلمانان از افتتاح قریب الوقوع مرکز اسلامی و مسجد جدید مسلمانان در دو ماه آینده خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» جامعه اسلامی شهر افتون در ایالت مینه سوتای آمریکا در مراسم «گردش خانوادگی مسلمانان» که به صورت سالانه برگزار می شود، از افتتاح قریب الوقوع مرکز اسلامی و مسجد جدید برای مسلمانان در دو ماه آینده خبر دادند.

در این گردش خانوادگی که یک مراسم سالانه برای خانواده های مسلمان علی الخصوص زنان و کودکان است، سرگرمی های مفرحی از جمله باجه های تهیه غذا، اسب سواری، وسایل بازی و محل های پیک نیک فراهم شده بود. با این حال جذاب ترین بخش مراسم، اعلام خبر ساختمان رو به تکمیل مسجد بود که قرار است به عنوان محلی برای برگزاری اجتماعات و خانه امنی برای مسلمانان ایفای نقش کند.

مسجد شهر افتون به زودی افتتاح می شود

 این مسجد نتیجه تلاش و کوشش 5 ساله جامعه اسلامی، جمع آوری کمک های مالی درمیان مردم است، گفته می شود مرکز اسلامی کنونی در این منطقه ظرفیت کافی برای جمعیت رو به رشد مسلمانان ندارد. گفتنی است اعضای جامعه اسلامی این شهر آمریکایی در سال 2013 اقدام به خرید زمین 29 هکتاری در جاده هادسون در شهر افتون کردند.

عرفان علی سخنگوی مسجد دراین باره گفت: مجتمع جدید ساخته شده شامل یک مدرسه اسلامی، آموزش ریاضیات و یک سالن اجتماعات برای برگزاری مراسم متعدد از جمله عروسی ها و جشن های فارغ التحصیلی اسلامی است.

عرفان علی افزود: یک باجه غذای حلال نیز در این مرکز در دسترس خواهد بود که پیروان تمامی ادیان می توانند از آن استفاده کنند.

به گفته وی نمای داخلی مسجد هنوز به پایان نرسیده و در صورتی که طبق برنامه پیش بروند، افتتاح رسمی این مرکز دو ماه دیگر انجام می شود.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =