یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
موزه دورهام نمایشگاه «تاریخ زندگی مسلمانان کارولینای شمالی» را برگزار می کند

حوزه/ در نمایشگاهی که قرار است ۱۱ آگوست با نام «ساخت پل از طریق ایمان» در موزه تاریخ دورهام برگزار شود، زندگی نخستین مسلمانان ایالت کارولینای شمالی به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، موزه تاریخ دورهام در ایالت کارولینای شمالی در آمریکا در جدیدترین نمایشگاه با نام «ساخت پل از طریق  ایمان» که11 آگوست برگزار می شود، قصد دارد تاریخچه زندگی اولین مسلمانان در این ایالت را به نمایش بگذارد.

این نمایشگاه شامل تاریخچه ورود نخستین مسلمانان به آمریکا، زندگی الرزاق بنیانگذار مسجد محمد در سال 1950 و نقش مسلمانان در زندگی مردم شهر دورهام و فرای آن است.

تصاویری از محمدعلی کلی، بوکسور شناخته شده مسلمان آمریکایی در کنار بنیانگذاران این مسجد نیز در این نمایشگاه به چشم می خورند.

برگزارکنندگان بر این باور هستند که این نمایشگاه نشان دهنده روایت زندگی مردمانی است که تاکنون به آن اشاره نشده است، اما در واقع منجر به ایجاد جایگاه معتبری برای جامعه سیاه پوستان آمریکایی در شهر دورهام شده اند که فعالیت هایشان ریشه در کارآفرینی، تلاش و کوشش  و مدارای مذهبی دارد.

نیامی فیست از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: اعضای مرکز اسلامی الرزاق زندگی شان را صرف بهتر ساختن شهر دورهام کرده اند تا پل ارتباطی میان مسلمانان و غیرمسلمانان ایجاد کنند.

پاتریک مکلو مدیر اجرایی موزه نیز گفت: متاسفانه اسناد درست و جامعی از اجتماع مسلمانان در دورهام پیش از این وجود نداشته و ما می خواستیم که مردم بدانند آن ها از سال ها پیش در این منطقه حضور داشته اند  و همسایگان خوبی برای دیگر مردم بوده اند.

 

گفتنی است این مرکز اسلامی برای نخستین بار در سال 1971 توسط یک بازرگان مسلمان با نام الرزاق بنا شده است. وی همچنین بازار ماهی، مغازه مکانیکی و رستوران نیز داشته است که هم اکنون تمامی این مراکز و فروشگاه ها تغییرات زیادی پیدا کرده اند. در مدارس اسلامی تاسیس شده توسط این بازاری مسلمان در آخر هفته ها، بیش از 1 هزار دانش آموز به تعالیم دینی پرداخته و برنامه های غذای تابستانی و ارسال غذا به خانه سالمندان نیز برپا بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =