جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 26, 2021
نمایشگاه «حجاب معاصر مسلمانان» در موزه دیانگ سان فرانسیسکو برگزار می شود

حوزه/ نمایشگاه «حجاب معاصر مسلمانان» از روز ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸ در موزه دیانگ در شهر سان فرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا آغاز شده و قرار است تا ۶ ژانویه ۲۰۱۹، سال آینده میلادی ادامه داشته باشد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از worldreligionnews، نمایشگاه «حجاب معاصر مسلمانان» از روز 22 سپتامبر 2018 در موزه دیانگ در شهر سان فرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا آغاز شده و قرار است تا 6 ژانویه 2019، سال آینده میلادی ادامه داشته باشد.

این نمایشگاه آثار متنوعی از حجاب و پوشش اسلامی مسلمانان در کشورهای مختلف  و وضعیت و چگونگی پوشش زنان مسلمان در فرهنگ ها و سنن مختلف اسلامی را به نمایش خواهد گذاشت و نشان می دهد که آنان چگونه به داوران سبک زندگی در جامعه تبدیل شده اند.

توجه ویژه نمایشگاه همچنین قرار است بر روی سبک ها، لباس ها و مکان هایی در سراسر جهان باشد و دیدگاه زنان مسلمان از منظر نگاه خودشان و اینکه زنان مسلمان چگونه  خودشان را از طریق لباس تعریف می کنند، معرفی می کند.

لازم به ذکر است، با افزایش رشد و توسعه اسلام درکشورهای مختلف اسلامی و غیراسلامی، پوشاک اسلامی و صنعت حجاب اخیرا به یک صنعت رو به رشد و پرمنفعت در سرتاسر جهان تبدیل شده است. به گفته کارشناسان بازار حلال هم اکنون به معدن طلا شباخت دارد و تامسون رویترز پیش بینی کرده که صنعت پوشاک اسلامی تا سال 2022 به 373 میلیارد دلار برسد. فوربز در گزارش 2013 نوشت که مخارج خرید البسه مسلمانان سالانه به 266 میلیارد دلار درسال می رسد. و پیش بینی کرده بود که این رقم تا سال 2019 به 484 میلیارد دلار ارتقاء یابد.

مکس هولیک مدیر مرکز موزه هنرهای زیبا در سان فرانسیسکو در پاسخ به هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت: سوءبرداشت های زیادی درباره زنان مسلمان وجود دارد در حالی که عکس آن درست است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8