دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
نخستین مربی بوکس محجبه در انگلستان را بشناسید

حوزه/ زن محجبه بریتانیایی، که کلاس های خصوصی ورزشی برای زنان مسلمان برگزار می کند، تبدیل به نخستین مربی بوکس محجبه در انگلستان شده و عضو انجمن آماتور بوکس انگلستان است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، یک زن مسلمان در شهر ناتینگهام، نخستین مربی بوکس محجبه در انگلستان است.

زهرا بوت، زن محجبه بریتانیایی است که نخستین بار چهار سال پیش زمانی  که از افسردگی پس از زایمان رنج می برد تصمیم گرفت به ورزش روی آورد و او هم اکنون کلاس های خصوصی برای زنان محجبه برگزار می کند.

بوت که مادر سه فرزند است، پس از مدتی موفق شد مقامی در انجمن آماتور بوکس انگلستان، به عنوان نخستین مربی بوکس محجبه به دست آورد و حمایت های او از زنان محجبه و مسلمان برای ورود به دنیای ورزش مورد قدردانی قرار گرفت.

زهرا بوت در مصاحبه با خبرنگاران گفت: به عقیده من ما باید تلاش بسیار زیادی برای کمک به مردم در پیش بگیریم تا پتانسیل ها و توانایی هایشان را به آن ها نشان دهیم و جامعه  ای را خلق کنیم که همه فرای دین، مذهب، جنسیت و قومیت، در برابری زندگی کنند.

وی افزود: من همیشه به زنان مسلمان در کلاس هایم می گویم که آن ها الهام بخش من هستند و مشکلاتی که به عنوان زنان محجبه در جامعه داشته اند و سفری که در پیش دارند برای من بسیار جالب و تاثیرگذار است. دیدن پیشرفت کسانی که خودباوری کافی ندارند و در راه رسیدن به اعتماد به نفس قدم برمی دارند بسیار ارزشمند است.

این مربی مسلمان اخیرا یک جایزه 2 هزار یورویی به عنوان بخشی از کمپین محلی برای کسانی که از قدرت هایشان برای ارتقاء جامعه استفاده می کنند، دریافت  کرده است.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =