دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ | May 25, 2020
شیخ عبد المهدی کربلایی نماینده آیت الله سیستانی

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین عبد المهدی کربلایی نماینده آیت الله سیستانی در خطبه های نماز جمعه کربلا گفت: آیت الله سیستانی با نگرانی کامل تحولات شهر بصره را پیگیری کرده و از بحران پیش آمده ابراز تأسف و دردمندی کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین عبد المهدی کربلایی نماینده آیت الله سیستانی در خطبه های نماز جمعه کربلا که در حرم مطهر امام حسین (ع) ایراد شد، گفت: آیت الله سیستانی با نگرانی کامل تحولات شهر بصره را پیگیری کرده و از بحران پیش آمده ابراز تأسف و دردمندی کردند.

وی افزود: آیت الله سیستانی بارها نسبت به این مسئله هشدار داده بودند، امّا متأسفانه گوش شنوا پیدا نشد و امروز بار دیگر به مسائل متعددی اشاره می کنیم:

ما تجاوز به تظاهرات کنندگان، نیروهای امنیتی و اموال عمومی و خصوصی را محکوم می کنیم

اول: ما با تعرض هایی که به تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز شده به ویژه تیر اندازی به مردم عادی که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی شده مخالف هستیم و آن را محکوم می کنیم.

همچنین تجاوز به نیرو های امنیتی که مسئول حمایت از ساختمان ها و تأسیسات حکومتی بودند و تجاوز به اموال عمومی و خصوصی که از طریق سوزاند و شکستن آنها انجام گرفت را محکوم می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین تصریح کرد: این اقدامات مخالف با شرع و قانون است و موجب ایجاد بحران های جدید و پیچیدگی حل مشکلات مردم شده است، لذا از همگی می خواهیم که دست از خشونت افراطی در تعامل با اعتراض کنندگان بردارند و از تجاوز به اموال عمومی و خصوصی دوری کنند.

ملت عراق بعد از سقوط رژیم صدام و نابودی داعش به دنبال زندگی شرافتمندانه است

دوم: ملت عراق از زمان سرنگونی رژیم سابق در معرض تجاوز های تروریستی قرار گرفته که منجر به کشته شدن، بیوه شدن و یتیمی هزاران نفر شد و بار دیگر در جنگ طولانی با تروریسم داعشی بهترین فرزندان خود را در دفاع از عراق و مقدسات آن تقدیم کرد و اقشار مختلف آن 15سال انواع مشکلات و محرومیت ها را تحمل کرده تا به زندگی شراتمندانه برسند.

وی افزود: ملت عراق دیگر تحمل ندارد که مسئولین به حل مشکلات روز افزون و بحران ها بی توجه باشند و به درگیری بر سر منافع سیاسی، مناصب و پست های دولتی بپردازند و به بیگانگان اجازه دهند که در امور داخلی کشور دخالت کرده و آن را عرصه کشمکش های منطقه ای، بین المللی و درگیری بر سر منافع و برنامه های خارجی کنند.

مشکلات بوجود آمده نتیجه سوء عملکرد مسئولین بلندپایه است

سوم: عدم ارائه خدمات، انتشار فقر و بیکاری و گسترش فساد در نهاد های مختلف حکومتی نتیجه طبیعی سوء عملکرد مسئولین بلندپایه و صاحبان منصب های حساس در دولت است که بر اساس سهمیه بندی  های سیاسی و باند بازی ها، عدم توجه به استاندار شغلی و توانایی فرد در انتخاب مسئولین به ویژه در موقعیت های مهم و خدماتی است.

امام جمعه کربلا تاکید کرد: اگر این دولت جدید براساس همان ساز و کار دولت قبلی تشکیل شود، این اوضاع فاجعه بار تغییر نمی کند، لذا باید تلاش شود و فشار بیاورند که دولت جدید با دولت قبل تفاوت داشته باشد و توانایی، پاکدستی، شجاعت، قاطعیت و اخلاص را مورد توجه قرار دهد و مردم مسئولین بلندپایه را انتخاب کنند.

پیگیری انجام گرفته کوتاهی دولت در حل بحران آب را برملا کرد

چهارم: پی گیری سید احمد صافی نماینده آیت الله سیستانی در خصوص مشکل آب بصره، میزان کوتاهی دولت در حل این بحران را برملا کرد و مشخص شد که با مقداری تلاش و هزینه متعادل می توان بحران را تا حدی زیادی کاهش داد، امّا عدم توانایی برخی مسئولین و عدم توجه برخی دیگر منجر به افزایش مشکلات و بحران آفرینی شد.

حجت الاسلام و المسلمین کربلایی تاکید کرد: دستگاه اجرایی باید پروژه های راهبردی به ویژه پروژه های مترتبط با زیر ساخت کشور را پی گیری کنند و به سرعت تصمیمات لازم را بگیرند.

مسئولین باید تصمیم خود را برای حل بحران به وضوح نشان دهند

پنچم: لازم است که مسئولین جدّیت خود را در برداشتن گام های لازم در این خصوص به وضوح نشان دهند تا مردم اعتماد کنند که اراده واقعی برای حل رنج های آنان وجود دارد.

وی افزود: مسئولین بلند پایه از جمله وزیران و دیگر مسئولین باید در محل کار حضور یابند و شخصاً امور را پیگیری کنند و به خواسته های مردم گوش داده و آن را اجرایی کنند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =