شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 19, 2020
ابتکار انجمن اسلامی پنسیلوانیا برای ارتباط برقرار کردن با مسلمانان با پیتزا

حوزه/ گروهی از دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا سعی دارند از راه پیتزا با همکلاسی های غیرمسلمان ارتباط برقرار کنند و با دادن یک برش پیتزای رایگان جمعه اول هر ماه در محل انجمن، پل ارتباطی جدیدی ساخته اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از  aboutislam، گروهی از دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا سعی دارند از راه پیتزا با همکلاسی های غیرمسلمان ارتباط برقرار کنند.

در طی سه سال و نیم گذشته، اعضای انجمن اسلامی دانشجویی هر روز جمعه اول هر ماه، در جلوی ساختمان این مرکز برش های پیتزای مجانی به دیگر دانشجویان می دهند به این امید که بتوانند سوءبرداشت ها و دیدگاه های غلط راجع به اسلام را برطرف سازند. آخرین رویداد روز جمعه 7 سپتامبر در ساختمان انجمن برگزار شد.

دانیال لاول، هماهنگ کننده نشست «پیتزای رایگان» که روز گذشته برگزارشد، در این باره گفت: ما خوشحالیم که می توانیم از این شیوه برای ابراز اعتقادات و نیات مان استفاده کنیم.

وی افزود: برای ما این یک فرصت برای رشد اعتقادات دینی به عنوان مسلمان و تبدیل شدن به انسانی است که آموزه های دینی از ما انتظار دارد.

لاول که دانشجوی سال دوم سلامت زیست رفتار شناسی می باشد در ادامه گفت: ما پیتزا را انتخاب کردیم، زیرا برای همه یک غذای آشنا و لذیذ است. به علاوه ما نیز به عنوان مسلمان همانند دیگر مردم از یک غذای خوشمزه لذت می بریم. هرچند در امر غذا خوردن گفتگوی زیادی میان افراد به وجود نمی آید، اما گرفتن غذا خودش خاطره خوبی در ذهن فرد ایجاد می کند که باعث تغییرات زیادی می شود.

این عضو انجمن  اسلامی افزود:  اغلب افراد پس از گرفتن پیتزا لحظاتی پیش ما می مانند و درباره ماموریت و هدف ما پرس و جو می کنند، اما حتی اگر چنین اتفاقی هم نیافتد، موفق شده ایم که یک برش پیتزا و یک لبخند به اشتراک بگذاریم و این هر چند ساده به نظر برسد اما تاثیر گذار است.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8