شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 19, 2021
حجت الاسلام میرباقری

حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری گفت: ایمان الهی بدون پذیرش ولایت حاصل نمی‌شود و زمانی که انسان ولایت را پذیرفت مصداق بارز امت حزب‌الله خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین میرباقری ظهر امروز در مراسم عزاداری دهه اول محرم که در دفتر آیت‌الله‌العظمی وحید خراسانی برگزار شد، با اشاره به مسئله محبت اهل‌بیت(ع) در جامعه اسلامی گفت: تمام مناسبات موجود در جامعه اسلامی حول محور محبت اهل‌بیت (ع) می‌چرخد.

وی تصریح کرد: جامعه و حکومت اسلامی، برمدار تولی و تبری قرارگرفته است، گاهی یک مؤمن در گوشه‌ای از جهان غصه‌دار می‌شود، دل مؤمنی دیگر در گوشه‌ای دیگر از آن غصه‌ می گیرد، ارتباط بین قلوب مؤمنان یک ارتباط الهی است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به مسئله ایثار در بین مؤمنان خاطرنشان ساخت: ایثار فرع بر محبت است، اگر محبت بین اهل‌بیت(ع) حاصل شد، محبت بین مسلمین حاصل می‌شود و ایثار فرعی از محبت است.

وی ادامه داد: مؤمنان گاهی خود را به رنج و سختی می‌اندازند تا برادر مؤمن خود را در سختی کمک کنند و دست او را بگیرند، این محاسبات مادی و معنوی از محبت اهل‌بیت (ع) نشأت‌گرفته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرباقری با اشاره به آیه «وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ» گفت: جریان نفاق کارش فساد و از بین بردن زیرساخت‌های اسلامی است.

وی در ادامه افزود: منافقان اول زیرساخت‌های اسلام را به هم زدند و رابطه بین امت اسلام را با ولایت قطع کردند و بعد به دنبال اصلاح امور شدند و این کار نشدنی است، نمی‌شود رابطه بین مادر و فرزند را قطع کرد و بعد با تأسیس مهدکودک،مادر برای کودک جایگزین کنیم.

استاد حوزه علمیه قم در پایان با اشاره به «رَضِی اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ أُولئِکَ حِزْبُ اللَّهِ أَلا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ» یادآور شد: ایمان الهی بدون پذیرش ولایت حاصل نمی‌شود و زمانی که انسان ولایت را پذیرفت مصداق بارز امت حزب‌الله خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8