پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 13, 2021
 سیزدهمین سالگرد تخریب حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا برگزار شد

حوزه/ به مناسبت سیزدهمین سالگرد تخریب حرم امامین عسکریین (علیهما السلام) مراسمی در صحن حرم مطهر عسکری با حضور زائرین از داخل و خارج عراق برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، به مناسبت سیزدهمین سالگرد تخریب حرم امامین عسکریین(علیهما السلام) مراسمی در صحن حرم مطهر عسکری با حضور زائرین از داخل و خارج عراق برگزار شد.

این مراسم با قرائت قرآن کریم آغاز شد و سپس شیخ العائدی به نیابت از تولیت آستان عسکری در خصوص تاریخ سامرا، حرم مطهر و ستم هایی که در طول سال به این مکان شده، سخنرانی کرد.

شیخ العائدی به نقش آیت الله سیستانی در تقویت وحدت و جلوگیری از تفرقه میان ملت اشاره کرد و گفت: آیت الله سیستانی این حادثه غم بار را محکوم کردند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به بیانیه آیت الله سیستانی در خصوص فاجعه سامرا اشاره کرد که در آن آمده بود: " دست های گناهکار اقدام به جنایت تخریب حرم امامین عسکریین(ع) کرده و گنبد مبارک را منجر کرده که منجر به تخریب بخش زیادی از آن و خسارت های سنگین شده است. کلمات از محکوم کردن این جنایت وحشیانه ناتوان هستند و ما این این مصیبت را به امام زمان (عج) تسلیت می گوییم و از مؤمنین می خواهیم که به صورت مسالمت آمیز تعرض به مقدسات را محکوم کنند.

در بخش دیگر این مراسم، یک فیلم مستند با عنوان "حضرت مهدی(ع) از تاریخ سامرا و حادثه انفجار و پیامد های آن می گوید" به نمایش درآمد.

در پایان روضه خوانان و مداحان در این مصیبت مرثیه سرایی کردند و عزاداران بر سر و سینه زدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8