سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
دومین همایش بین المللی معرفی اربعین در کربلا

حوزه/ آستان مقدس حسینی دومین همایش سالانه ویژه زیارت اربعین را با همکاری دانشگاه های عراق در حرم امام حسین (ع) برگزار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، آستان مقدس حسینی دومین همایش سالانه ویژه زیارت اربعین را با همکاری دانشگاه های عراق در  حرم امام حسین(ع) برگزار کرد.

عبد الامیر القریشی مدیر این همایش گفت: این همایش با مشارکت 14 دانشگاه و مؤسسات آکادمیک دیگر با هدف معرفی زیارت اربعین به عنوان پایه و اساس علم، معرفت و اخلاق برگزار می شود.

وی افزود: در این همایش ابعاد محیطی، بهداشتی، خدماتی، امنیتی و جابه‌جایی و موارد دیگر مورد بررسی قرار گرفت و تاکید شد که در زیارت اربعین تنها بُعد دینی مورد تأکید نیست، بلکه ابعاد بسیار گسترده و بزرگی دارد.

 

مشارکت بیش از 150 پژوهشگر و 50 اثر پژوهشی در این همایش

القریشی تصریح کرد: بیش از 150 پژوهشگر و 50 آثار پژوهشی در این همایش مشارکت داشتند که به مسائلی که زیارت اربعین با آن مواجه است و شیوه توسعه آن پرداختند.

وی افزود: در این همایش از کشور هایی مثل ایران، فلسطین، هلند، فرانسه، الجزایر، بحرین و سوریه شرکت دارند.

زیارت اربعین پیام آور اتحاد مسلمانان است

شیخ عدنان العانی رئیس انجمن علمای اعتدال گفت: زیارت اربعین این پیام را به جهانیان می دهد که مسلمانان با هم متحد هستند؛ چراکه زیارت اربعین، زیارت شخصیتی است که مظهر شخصیت رسول اکرم(ص) و اهل بیت(علیهم السلام) است.

قیام امام حسین(ع) در تمامی اجزاء زندگی انسان راهنما است

"رولا الداوود" دکتر، پژوهشگر و مدیر دانشگاه فلسطین بیان داشت: پژوهشگر آثار خود با دقت و صراحت عمل کند؛ چرا که نهضت حسینی در واقع همان دین اسلام، راه درست و کشتی صلح است که روزی جهان را نجات خواهد داد.

وی افزود: قیام امام حسین(ع) در تمامی اجزاء زندگی انسان راهنما است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =