شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | Sep 26, 2020
سازمان عفو بین الملل

حوزه/ سازمان عفو بین الملل از کشور های عضو سازمان ملل خواست به سکوت خود در قبال جنایت های عربستان سعودی پایان دهند و جنایت های آن را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سازمان عفو بین الملل از کشور های عضو سازمان ملل خواست به سکوت خود در قبال عربستان سعودی پایان  دهند و جنایت های آن را مورد بررسی قرار دهند.

این سازمان اشاره کرد: با بررسی پرونده حقوق بشر عربستان سعودی در ژنو در دوشنبه آینده، 193 کشور عضو سازمان ملل مورد محک قرار می گیرند.

عفو بین الملل تاکید کرد: کشور های عضو سازمان ملل باید برای جلوگیری از وقوع بیش از پیش نقض حقوق بشر در عربستان و یمن، اعمال وحشیانه آل سعود را مورد بررسی و تدقیق قرار دهند.

این سازمان سرکوب منتقدان در عربستان را محکوم و جهان را به تجاهل در برابر این سرکوب متهم کرد.

سازمان ادامه داد: سرکوب منتقدین که به دست دولت سعودی انجام گرفته و نمونه آن قتل جمال خاشقجی است، از سوی کشور های عضو سازمان ملل نادیده گرفته شد.

سازمان عفو تاکید کرد: قتل وحشیانه خاشقجی نشان داد که مقامات آل سعود تا چه مقدار در سرکوب مخالفان مسالمت آمیز پیش خواهد رفت و این مسئله از زمان ولیعهدی بن سلمان شدت گرفته است.

این سازمان تصریح کرد: جامعه بین الملل باید دولت سعودی را به خاطر سرکوب مستمر حقوق بشر در عربستان و تجاوز آن در یمن مورد حسابرسی قرار دهد.

سازمان عفو بین الملل، دولت های تأثیر گذار بر عربستان سعودی را به تلاش برای جلوگیری از وقوع تجاوزات بیشتر دعوت کرد و آل سعود را به انجام اصلاحات واقعی در حقوق بشر از جمله؛ آزادی فوری و بدون قید و شرط زندانیان آزادی بیان تشویق کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8