سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | Jan 19, 2021
زن مسلمان در فرودگاه نروژ مجبور به کشف حجاب شد

حوزه/ یک زن مسلمان در فرودگاه نروژ که ماموران امنیتی در گیت بازرسی او را مجبور به کشف حجاب کرده بودند، دست به شکایت زد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از norwaytoday، یک زن محجبه در نروژ که ماموران امنیتی در گیت بازرسی فرودگاه هارستاد - نارویک او را مجبور به کشف حجاب کرده اند، اقدام به شکایت کرد.

به گفته خبرگزاری محلی وسترالن آنلاین در شکایت نامه زن مسلمان از ماموران امنیتی فرودگاه کشور اروپایی نروژ آمده که کشف حجاب وی در مکان عمومی انجام شده و ماموران به وی اجازه نداده اند در یک اتاق خصوصی مورد بازرسی قرار گیرد.

 زن محجبه این حادثه را یک تجربه تلخ و آزاردهنده توصیف کرده و در این رابطه در شکایت نامه خود به شرکت هواپیمایی دولتی اوینور نوشته است: برای دیگران انتخاب من برای پوشاندن موهایم و داشتن حجاب شاید به نظر بی معنا و غیرضروری برسد، اما برای من این انتخاب بخشی از باورهای دینی من است و مانند این است که یک نفر شلوار یا پیراهن من را از تنم درآورده باشد.

وی در ادامه نوشت: بنابراین من به شیوه ای برخورد کردم که هر انسان دیگری وقتی به زور لباس هایش را در ملاء عام از تنش درآورند برخورد می کند.

آنا بریت باخن مدیر فرودگاه از این برخورد عذرخواهی کرده و از اینکه شکایت نامه مستقیما از سوی زن مسلمان علیه آنان تنظیم شده، ابراز نگرانی کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8