سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
دیدار مجمع فقهی عراق با شیخ عبدالمهدی کربلائی

حوزه/ شیخ کربلائی گفت: تمام اقشار مردم عراق باید در چهار زمینه اجتماعی، فرهنگی، قلبی و علمی همزیستی مسالمت آمیز داشته باشند و البته همزیستی عملی در واقع نشان دهنده واقعی بودن سه نوع همزیستی دیگر است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» صبح امروز گروهی از مجمع فقهی سنی عراق وابسته به دانشگاه ابوحنیفه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین شیخ عبدالمهدی کربلائی نماینده حضرت آیت الله سیستانی خواستار همزیستی میان گروه ها و اقشار مختلف عراق در چهار زمینه شدند. ریاست این گروه را شیخ عبدالوهاب حسن السامرائی بر عهده داشت.

شیخ کربلائی در این دیدار تاکید کرد حضرت آیت الله سیستانی همواره به نمایندگان خود و سخنرانان تاکید می کند که گفتمان دینی آنها باید گفتمانی عراقی و معتدل و همراه با احترام به تمام اقشار و گروه های عراق باشد و از بی احترامی به اهانت به دیگران پرهیز کنند و ما نیز در سخنان خود خطاب به مردم عراق بر همین اساس عمل می کنیم.

وی افزود: تمام اقشار مردم عراق باید در چهار زمینه اجتماعی، فرهنگی، قلبی و علمی همزیستی مسالمت آمیز داشته باشند و البته همزیستی عملی در واقع نشان دهنده واقعی بودن سه نوع همزیستی دیگر است.

نماینده آیت الله سیستانی این دیدار را دیداری دینی با هدف بنای پایه ها و مشترکات دینی و ملی دانست که باید در عمل نیز به مفاد آن عمل شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =