یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
همایش بین المللی « گفتمان معاصر زنان در اسلام» در کشمیر آغاز به کار کرد

حوزه/ همایش دو روزه «گفتمان معاصر زنان در اسلام» از امروز در دانشگاه علم و صنعت اسلامی در جامو و کشمیر آغاز به کار کرده که در این همایش اساتید دانشگاهی، نقش اسلام در بالا بردن شأن زنان در جامعه را در طول تاریخ مورد بررسی قرار می دهند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از kashmirreader، همایش بین المللی دو روزه « گفتمان معاصر زنان در اسلام» امروز در دانشگاه علم و صنعت اسلامی واقع در شهر سرینگر، مرکز جامو و کشمیر آغاز به کار کرد.

دکتر افروز احمد بساطی، سرپرست گروه مطالعات اسلامی، در سخنرانی افتتاحیه ضمن خوش آمد گویی به میهمانان و شرکت کنندگان در همایش پیش زمینه را برای سازماندهی نشست ها و اهمیت پرسش های مهم در رابطه با زنان و مسلمانان فراهم کرد.

پروفسور عبیدالله فهد، رئیس گروه مطالعات اسلامی در دانشگاه اسلامی علیگر سخنران کلیدی همایش، مبحث «اندیشه معاصر در مبحث زنان در اسلام» را مورد ارزیابی قرار داده، در صحبت هایش به روایت های گوناگون پیرامون مبحث زنان در هر دو جامعه مسلمان و غیر مسلمان اشاره کرده و نتیجه گیری کرد: هر دو نوع جهل و نادانی چه در جامعه اولیه پیش از اسلام و چه در دنیای مدرن کنونی، متاسفانه وضعیت زنان را تضعیف کرده اند و تنها چارچوب هنجاری نبوی (ص) و اجرای بهینه آن است که می تواند پایدارکننده حقوق زنان باشد.

وی همچنین پیرامون مکمل بودن دو جنس زن و مرد صحبت کرد.

اسلام دینی برای آینده

دکتر علی محمد بات، یکی از سخنرانان همایش نیز ضمن تشکر از اساتید دانشگاهی، محققان و روحانیون شرکت کننده در همایش، در مراسم افتتاحیه همایش گفت: اسلام نه تنها دین گذشته بلکه دینی برای آینده است و نقش مهمی در شکل گیری گفتمان چارچوبی اخلاقی برای بالا بردن شان زنان در سطوع اجتماعی و معنوی جامعه ایفاء می کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8