چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ | Sep 23, 2020
اوقاف شیعیان در هند فیلم بازسازی حادثه تخریب مسجد بابری را ساخت

حوزه/ وسیم رضوی رئیس شورای اوقاف شیعیان در اوتارپرادش اعلام کرد که در فیلم ساخته شده نقش منفی افراط گرایان از هر دو طرف که چه جوانان هندو و چه مسلمان را تحریک کرده اند به نمایش گذاشته است .

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از uniindia، یکی از شخصیت های برجسته شیعیان در هند اعلام کرده  فیلم مربوط به واقعه تخریب مسجد بابری توسط هندوهای افراطی  را ساخته است .

وسیم رضوی، رئیس شورای اوقاف شیعیان در اوتار پرادش هندوستان، روز گذشته اعلام کرد، برای نشان دادن نقش منفی افراط گرایانی که جوانان را چه هندو و چه مسلمان گمراه می کنند، حادثه واقعی تخریب مسجد بابری را به صورت فیلم درآورده است .

این فیلم که توسط رام جان بومی نوشته و کارگردانی شده است، پیش نمایش آن روز دوشنبه توسط آقای رضوی به نمایش گذاشته شد و وی معتقد است که افراط گرایان وهابی و هندوهای تندرو نقش قابل توجهی در تنش و خشونت های مربوط به واقعه تخریب مسجد بابری داشته اند.

ویوک آگاروال مدیر اجرایی فیلم گفته که حوادث گذشته در این فیلم بازنمایی شده و سعی شده صحنه های خشونت آمیز این فاجعه با احتیاط نشان داده شوند. گفته می شود ساختن این فیلم در شرایط امنیتی انجام گرفته است.

لازم به ذکر است مسجد بابری سبب اختلافات زیادی میان دو گروه هندو و مسلمانان اهل تسنن شده و تخریب این مسجد در سال 1992 آتش اختلافات و درگیری‌های زیادی را میان دو گروه به راه انداخته است.

همچنین این رویداد سبب مجموعه‌ای خشونت‌ها میان مسلمانان و هندوها شد که در پی آن بیش از دو هزار تن جان خود را از دست دادند. چندی پیش شیعیان هندوستان اعلام کردند که اسنادی در دست دارند که مسجد بابری در اصل به تشیع تعلق دارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8