دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ |۱ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 6, 2021
آیت الله العظمی مکارم شیرازی

حوزه/ نمایندگان طلاب نباید فقط اسم نماینده را داشته باشند؛ بلکه باید برای طلاب و فضلا تلاش کرده و با برنامه ریزی از مشکلات آنان بکاهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار نمایندگان طلاب و فضلای استان فارس مقیم قم که عصر امروز در بیت این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشتند: فلسفه تشکیل مجمع نمایندگان طلاب این است که از جهات مختلف طلاب و فضلا اعم از مسائل درسی، معیشتی و ... باخبر شده و مشکلات موجود را اصلاح نمایند.

ایشان ابراز داشتند: رسیدگی به وضعیت تحصیلی طلاب از وظایف نمایندگان مجمع بوده تا بتوانند خطاهای موجود را کاهش داده و کمک کار آنان باشند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: اخیرا فرقه های انحرافی در حوزه های علمیه پیدا شده که باید مراقبت کرد طلاب جذب این فرقه ها نشوند.

معظم له تصریح کردند: هر نماینده باید برای طلبه های شهر خود پرونده ای تشکیل دهد تا با داشتن اطلاعات از این عزیزان، وضعیت آنان مورد بررسی قرار گرفته و مشکلات آنان با رسیدگی درست کمتر شود.

این استاد برجسته حوزه بیان داشتند: تشویق طلاب مستعد به تبلیغ و هجرت به منطقه از وظایف نمایندگان طلاب است و ما نیز از مبلغان، حمایت های بیشتری خواهیم داشت؛ خالی شدن شهرستان ها از طلاب و روحانیون فاضل از مسائلی است که باید برای آن فکر کرد و برنامه ریزی داشت.

این مفسر قرآن کریم اظهار داشتند: برگزاری تجمعات طلاب و قرائت دعای کمیل یا ندبه و بیان مسائل اخلاقی در آن می تواند بسیار در مسائل اخلاقی طلاب اثرگذار باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشتند: نمایندگان طلاب نباید فقط اسم نماینده را داشته باشند؛ بلکه باید برای طلاب و فضلا تلاش کرده و با برنامه ریزی از مشکلات آنان بکاهند؛ باید برای طلاب و فضلا برنامه داشته باشید تا بتوانید در زندگی درسی و اجتماعی طلاب اثرگذار باشید.

این مرجع تقلید تصریح کردند: عنوان نمایندگی مسئولیت آفرین است و باید مطابق با این مسئولیت به وظایف خود عمل کنید.

همچنین در این دیدار، حجت الاسلام استوار، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان فارس اظهار داشت: امروز بیش از سه هزار طلبه استان فارس در شهر مقدس قم مشغول به تحصیل، تدریس و پژوهش می باشند.

وی ابراز داشت: چهره های درخشانی از میان طلاب و فضلای استان فارس در قم داریم که جای خرسندی داشته و خوشبختانه چشم انداز خوبی از ظرفیت های موجود داریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان ساخت: مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه قم به عنوان یکی از نهادهای حوزوی سالیان بسیاری است که راه اندازی شده و به عنوان یکی از بازوهای جامعه مدرسین و مراجع عظام تقلید در حال فعالیت است.

حجت الاسلام استوار تصریح کرد: ارتباط با طلاب حوزه های انتخابیه از وظایف نمایندگان این مجمع بوده تا بتوانند از مشکلات موجود طلاب بکاهند.

وی بیان داشت: یکی از تقاضاهای ما از محضر جنابعالی آن است که گردهمایی طلاب و فضلای استان فارس را با حضور شما برگزار کرده تا بتوانیم از منویات و بیانات شما استفاده نماییم.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس خاطرنشان ساخت: امروز مشکلات مالی از معضلاتی است که گریبانگیر طلاب و فضلا بوده که نیازمند حمایت های بیشتر حضرتعالی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =