سه‌شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ |۱۱ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Sep 26, 2023
تصاویر/ نشست گزارشی از وضعیت پرونده های کلان اقتصادی و امنیتی در مدرسه علمیه معصومیه

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی با بیان اینکه برای برخی عدم پیگیری برخی پرونده ها فشارهای زیادی وارد می شود گفت: دادگاه انقلاب با قدرت و اقتدار با مفسدین برخورد می کند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین موسی غضنفرآبادی با حضور در جمع طلاب مدرسه علمیه معصومیه قم که با موضوع( گزارش وضعیت پرونده های کلان اقتصادی و امنیتی) برگزار شد، با اشاره به نیازهای روز طلاب گفت: اگر حضرت امام خمینی(ره) توانستند انقلاب عظیم اسلامی را شکل دهند به این دلیل بود که جهان پیرامون خود را می شناختند. امروز هم اگر ما از اتفاقات اطراف خود بی خبر باشیم و به خود تلقین کنیم که فعلا وقت درس خواندن است، اگر سقوط نکنیم حداقل این است که بی خاصیت خواهیم بود.

وی افزود: در تاریخ اسلام و انقلاب افراد بسیار بزرگی دچار چنین مشکلی بودند و عاقبت هم سقوط کردند. برخی نیز تا زمانی که فشاری نباشد مومن هستند، اما زمانی که به سختی بر می خورند ایمان خود را از دست می دهند.

رئیس دادگاه های انقلاب اسلامی تهران بیان داشت: اینکه شخصیتی مانند مقام معظم رهبری سالهاست همچنان مواضع خود را حفظ کرده اند به دلیل قوت ایمان ایشان است و لذا قوت ایمان چنین مرجع بزرگواری کشور جمهوری اسلامی ایران را از سخت ترین گردنه ها عبور داده است.

وی گفت: امروز طلبه ها باید فضای مجازی را بطوری در دست بگیرند که دشمن مجبور بشود این فضا را برای ما محدود کند.

اینکه دشمن در فضای مجازی مطلبی را مطرح می کند، اتفاقی نیست و بسیار برنامه ریزی شده و طراحی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین غضنفر آبادی گفت: اگر طلاب خود را مسلح به علم و تقوا و هشیاری کنند، قطعا موفق خواهند بود. آنهایی که انقلاب اسلامی را عمیقا قبول دارند، می دانند که این انقلاب بستر ساز برای حرکتی عظیم است. این چشمه جوشان در حرکت خواهد بود تا به هدفش برسد.

وی افزود: اگر ما انقلاب را یاری نکنیم، حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی های یمنی خواهند آمد و انقلاب را یاری خواهند کرد.

رئیس دادگاه انقلاب تهران افزود: عمده ترین مسئله در مفاسد اقتصادی ضعف نفس است. به هر حال برای مسئولین موقعیت هایی پیش خواهد آمد که اگر بر نفس خود امیر نباشند، قطعا خواهند لرزید.

وی گفت: گاهی نیز مفاسد به دلیل بی تفاوتی مردم است. افرادی می آیند و از موضوعات فریب دهنده استفاده می کنند و مردم هم به راحتی اعتماد می کنند. نمونه اش هم برخی موسسات اعتباری است.

حجت الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی گفت: اتفاقات سال گذشته و پرده دری برخی مفسدان اقتصادی باعث شد تا به درخواست ریاست محترم قوه قضائیه و دستور مقام معظم رهبری دادگاه های ویژه اقتصادی شکل گرفت و برای افرادی که مفاسد اقتصادی بزرگی ایجاد کرده بودند پرونده هایی تشکیل شد و با کمک افکار عمومی احکام بسیار قاطع و به موقعی صادر شد.

وی گفت: در رابطه با سلطان قیر باید گفت وی و همدستان او بزرگترین باند جعل اسناد را تشکیل داده بودند، حدود 1100 میلیارد تومان بدهی داشتند و تعدادشان هم زیاد بود.

حجت الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی گفت: علی رغم اینکه فشارهای زیادی برای به نتیجه رسیدن این پرونده آورده شد، اما به لطف خدا دادگاه انقلاب توانست با قدرت و اقتدار برخورد مناسب را انجام داد و متهم ردیف اول را به اعدام محکوم کرد و این حکم را به سرعت اجرا کرد.

رئیس دادگاه های انقلاب اسلامی تهران افزود : در مورد پرونده های تروریستی مانند حمله به مجلس شورای اسلامی،‌تعدادی از محکومان اعدام شدند و پرونده تعداد دیگری از این افراد در دست بررسی است.

وی گفت: یکی از موارد بسیار مهم و از پیچیده ترین پرونده ها بحث جاسوسی و نفوذ در تصمیم گیری ها است. متاسفانه امروز برخی از مسئولین اهتمامی بر گزارشات نهاد های امنیتی ندارند. البته کشف جاسوس امری بسیار دشوار است و چنین افرادی ظاهری بسیار دلسوز و مومن از خود به نمایش می گذارند.

رئیس دادگاه انقلاب گفت: برخی نسبت به این موارد بسیار خام و بی تفاوت برخورد می کنند و گویی مهمترین مسائل کشور برای شان هیچ اهمیتی ندارد.

وی گفت: امروز حوزه های علمیه باید مجهز باشند و طلاب باید بدانند سخنرانی های یک ساعته به سبکهای قدیمی دیگر فایده ای ندارد و تلاش مستمر و هنرمندانه می خواهد.

حجت الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی افزود: طلاب باید با فنون مختلف تبلیغی آشنا باشند و بدانند حضور در فضای مجازی نیاز به یادگیری فنون دارد و حضور بدون آموزش نمی تواند مثمر ثمر باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • علی IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  0 0
  انشاءالله روزی بیاید که رسیدگی به جرائم و تخلّفات برخی عناصر قضایی نیز در دادگاههای انقلاب صورت بگیرد نه در دادسرا و دادگاهی که به عناصر موصوف به خاطر ظلم وستم به مردم و اهانت به شهیدان و ایثارگران و خانواده های آنان، مدال شجاعت و افتخار اعطا می نماید.
 • SAABER IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
  0 0
  دادگاه انقلاب با قدرت و اقتدار .. فشارهای زیادی وارد می شود !!!!! ...
 • 56 IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۳
  0 0
  بر سرنوشت این مردم بایدگریست که افراد نالایق عرصه دار میدان سیاست و قضاوت باشند