چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ | Jul 15, 2020
امام جمعه کازرون

حوزه/ مدیر مدرسه علمیه کازرون با اشاره به این که قاتل امام جمعه جزو گروه های انحرافی بوده است، گفت: قاتل پس از به قتل رساندن حجت الاسلام خرسند به سر چهار راهی رفته و فریاد می زند که «من امام جمعه را کشته ام».

حجت الاسلام محمود صحرایی در گفت و گو با خبرنگار «حوزه» در شیراز، با اشاره به قتل امام جمعه کازرون اظهار داشت: حجت الاسلام خرسند دیشب پس از ایراد سخنرانی در بخش قائمیه کازرون، از چند مسجد سرکشی کرده و در نهایت به مراسم احیای مصلای نماز جمعه که محل برگزاری مراسم خود بود، رفتند.

وی با بیان اینکه پس از پایان مراسم احیای شب قدر حجت الاسلام خرسند به سوی خانه بر می گشته است، افزود: قاتل جلوی درب خانه ایشان مخفی بوده و با ترفندی که روپوش سبز پوشیده، نزدیک حجت الاسلام خرسند می شود و دو ضربه چاقو یکی به قلب و دیگری به بالای ران او می زند.

مدیر مدرسه علمیه کازرون تصریح کرد: قاتل مدتی بوده جزو گروه های انحرافی مهدویت شده و با روحانیون مشاجره و بیان می کرده است که روحانیون مانع ظهور امام عصر(عج) شده اند.

وی با اشاره به اینکه قاتل با نظام و روحانیت عناد داشته است، عنوان کرد: قاتل پس از به قتل رساندن حجت الاسلام خرسند به سر چهار راهی رفته و فریاد می زند که من امام جمعه را  کشته ام.

حجت الاسلام صحرایی به مراسم تشییع و تدفین حجت الاسلام خرسند اشاره کرد و بیان داشت: به دلیل اینکه باید از تهران نسبت به شهادت ایشان اظهار نظر شود، فعلا مشخص نیست، البته آیت الله العظمی مکارم شیرازی، در پیام تسلیت به شهادت حجت الاسلام خرسند اشاره کرده اند.

 

پیام تسلیت آیت الله العظمی مکارم

خبر بسيار ناگوار حادثه شهادت امام جمعه كازرون حجت الاسلام والمسلمین آقاى خرسند بسيار مايه تاسف گرديد. نامبرده عالمى فرزانه، مجاهد و از علاقمندان صديق انقلاب اسلامى و از طرفداران آرامش در منطقه بود.

اين حادثه غم‌انگيز هنگامى ناراحت كننده‌تر مى‌شود كه بدانيم در ماه رمضان و در شب احياء، بعد از مراسم احياء واقع شده است. آن فقيد سعيد در ملاقاتى كه با اينجانب داشت مى‌گفت منطقه ناآرام است و مسؤولين هم توجهى ندارند.

اميدواريم هر چه زودتر اين حادثه غم‌انگيز ريشه‌يابى شود و مجرمان به سزاى اعمالشان برسند تا كسى به خود اجازه ندهد به آسانى يك امام جمعه معروف را اينچنين به قتل برساند.

اين عالم فرزانه از ائمه جمعه فعال و حامى حوزه علميه در منطقه كازرون بود.

اهالى محترم كازرون كه مردمى شريف و ديندارند و همچنین مسؤولين محلى مراقب باشند، آرامش را حفظ كنند تا خداى نكرده اين حادثه منشأ حوادث ناگوار ديگرى نشود.

حقير اين حادثه دردناك را به تمام اهالى محترم كازرون و ائمه جمعه استان فارس به خصوص به علماى اعلام و به‌ويژه به خاندان محترم آن فقيد سعيد صميمانه تسليت عرض مى‌كنم؛ علو درجات آن مرحوم و صبر و اجر براى خانواده او را از درگاه خداوند متعال خواهانم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8