چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 12, 2020
شورای مسلمانان بریتانیا برنامه ای برای بیماران مبتلا به «اوتیسم» برگزار می کند

حوزه/ گردهمایی ویژه بیماران مبتلا به اوتیسم که فردا توسط شورای مسلمانان بریتانیا با همکاری جامعه ملی اوتیستیک در مسجد پارک فینزبری برگزار می شود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»به نقل از islam21c؛ مسجد پارک فینزبری در انگلستان، یکشنبه این هفته 16 ژوئن از ساعت 10:30 صبح تا 12 برنامه ای برای کمک به کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم برگزار می کند.

شرکت در این گردهمایی برای عموم مردم (با تمامی ادیان و اعتقادات مذهبی) آزاد اعلام شده است.

این برنامه توسط شورای مسلمانان بریتانیا با همکاری جامعه ملی اوتیستیک در این کشور برگزار می شود و هدف آن افزایش آگاهی رسانی در خصوص نیازهای مبتلایان بیماری اوتیسم می باشد.

گفته می شود تحقیقات جامعه اوتیستیک آشکار کرد که 28% مبتلایان به این بیماری به دلایل مرتبط با بیماری شان از آن ها خواسته می شود که مکان های عمومی را ترک کنند. اعضای انجمن امیدوارند به این شیوه مکان های خصوصی و عمومی را به فضاهایی دوستانه تر با این بیماران تبدیل سازند.

تخمین زده می شود که 700 هزار بیمار مبتلا به اوتیسم در بریتانیا زندگی می کنند. مبتلایان به این بیماری «دنیا را با نگاه، شنوایی و حس متفاوتی نسبت به دیگر مردم درک می کنند»و این مسئله اغلب به عنوان یک جنبه بنیادی از هویت فرد اوتیستیک دیده می شود.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8