چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 3, 2020
صدوبیست‌وهشتمین شماره نامه جامعه

حوزه/ صدو بیست و هشتمین شماره فصلنامه علمی تخصصی معارف اسلامی نامه جامعه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» در این شماره مقالاتی با عناوین «تحلیل ازدواج رسول خدا(ص) با خدیجه کبری(س) بر اساس اخبار تاریخی» به قلم فرزانه حکیم‌زاده، «بررسی جایگاه اخلاق ارسطویی در قرآن از منظر علامه طباطبایی(ره)» نوشته طاهره حسن‌زاده خیاط و «تحلیل معنایی ولایت شیطان از منظر قرآن و راه‌های مقابله با آن» به همت افسانه ضیایی ثابت» در اختیار دانش پژوهان قرار گرفته است.

«بررسی تطبیقی ماهیت و رؤیت ملائکه در تفسیر المیزان و المنار» نوشته سیدمحمود طیب حسینی و صدیقه فیجانی، «عوامل بینشی نگرانی و راه‌های مقابله با آن از دیدگاه قرآن و روانشناسی» به قلم محترم قوی و مریم وفاجو و «بررسی تطبیقی زندگی حضرت حوا در تفاسیر فریقین» به همت محدثه حق‌پرست از دیگر مقالات منتشر شده در این شماره است.

این فصلنامه با امتیاز علمی تخصصی، در طول بیش از پنج سال فعالیت در موضوع معارف اسلامی، پیوسته با نشر مقالات علمی، ضمن ارائه دستاوردهای نو، فضای مناسبی برای انتشار آراء و تضارب اندیشه‌ها در حوزه معارف اسلامی فراهم کرده است.

اساتید، محققان و پژوهشگران عرصه معارف اسلامی می‌توانند حاصل تلاش‌های علمی خود را در گرایش «تفسیر و علوم قرآن و حدیث»، «فقه و حقوق»، «سیره و تاریخ»، «اخلاق و تربیت»، «فلسفه، کلام و عرفان» جهت انتشار به سامانه نشریه به نشانی http://nj.jz.ac.ir ارسال کنند.

۳۱۳/۳۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =