یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 18, 2021

درباره ما

به نام خدا 
نهادینه‌ ساختن امر اطلاع‌رسانی مجامع حوزوی و انعکاس سریع‌ و روزآمد رویدادهای حوزه، مسئولان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه را بر آن داشت تا با راه‌اندازی «خبرگزاری حوزه»، در کوتاه‌ترین زمان، اخبار حوزه را به رسانه‌های جمعی کشور و عموم ملت شریف منعکس نمایند. 
این خبرگزاری در سوم بهمن 1384، طی آیینی با حضور مدیر حوزه و جمعی از شخصیت‌های علمی و اجرایی آغاز به کار نمود و از آن تاریخ تاکنون با هدف اطلاع‌رسانی از آخرین اخبار و رویدادهای حوزه خدمات شایسته‌ای را به جامعه اسلامی ارائه داده است. 
بیش از صدها هزار خبر حوزوی، از سوی این خبرگزاری به بیش از 200 رسانه جمعی کشور و شبکه‌های مختلف صداوسیما ارسال شده و 80 درصد اخبار آن در رسانه‌های سراسری منعکس گردیده است. 
انعکاس مستمر و به‌هنگام آخرین دیدگاه‌های مراجع عظام و بزرگان حوزه و اخبار مراکز، مدارس و مؤسسات حوزوی؛ تعامل خبری منظم با رسانه‌های جمعی کشور به ویژه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها؛ اعزام خبرنگار به خارج از کشور و تهیه گزارش‌های مبسوط از مؤسسات اسلامی و دینی مستقر در خارج کشور؛ اعزام خبرنگار به استان‌های مختلف، تهیه گزارش از مدارس علمیه و مراکز حوزوی و گفت‌وگو با ائمه‌جمعه و مسئولان حوزوی و فرهنگی مناطق مختلف کشور؛ پوشش خبری مناسب همایش‌های حوزوی، کشوری و بین‌المللی همراه با گفت‌وگوی اختصاصی با شخصیت‌های ملی و بین‌المللی و انعکاس نظرات آنان پیرامون جایگاه و وضعیت حوزه‌های علمیه، نقش و تأثیر انقلاب اسلامی بر رویدادهای جهان و مهم‌ترین مباحث روز ایران و جهان، از اهم فعالیت‌ها و دستاوردهای این خبرگزاری بوده است. 
خبرگزاری حوزه، وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه است و حجت الاسلام والمسلمین سید مفید کوهساری، مدیرمسئول این خبرگزاری می باشد.
این خبرگزاری به نشانی www.hawzahnews.ir در دسترس کاربران شبکه جهانی قرار دارد.
دفتر خبرگزاری حوزه در قم، بلوارامین، بلوار جمهوری اسلامی، کوچه شماره 2، پلاک 15، صندوق پستی 4381-37185 مستقر است، تلفن: 32941185-025، تلفکس: 32901524-025و پست الکترونیک info@hawzahnews.ir آماده دریافت نظرات و پیشنهادهای حوزویان ارجمند و اخبار و گزارش‌های مجامع حوزوی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8