سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 11, 2020
مسلمانان بریتیش کلمبیا کلیسای قدیمی را خریداری کردند

حوزه/ یک کلیسای قدیمی متعلق به سال 1947 میلادی در بریتیش کلمبیا که به دلیل کمبود اعضا برای فروش گذاشته شده بود، توسط مسلمانان خریداری شد.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از peacearchnews، جامعه اسلامی المصطفی در شهر سوری، واقع در بریتیش کلمبیای کانادا اقدام به خریداری یک کلیسای قدیمی کرده است.

این کلیسای تاریخیِ اتحادیه کلوبروک که در سال 1947 تاسیس شد، قرار است به یک مسجد تغییر کاربری دهد.

جودیث مودی یکی از اعضای شورای کلیسا می گوید از دلایل فروش این ملک، نبود تعداد کافی مسیحیان در مراسم مذهبی بوده است. وی گفت: در گذشته ما نزدیک به 200 عبادت کننده داشتیم این درحالی است که این روزها به سختی 60-70 عضو ثابت داریم.

وی افزود: ما مجبور شدیم کلیسا را برای فروش بگذاریم و دو جامعه اسلامی و سیک ها قصد خرید این جا را داشتند و قیمت کلیسا به 1 میلیون دلار رسید.

خوشحالیم که کلیسا را به مسلمانان فروختیم

مودی گفت: مسلمانان مناقصه را برنده شدند و قرار است این محل به مرکز مطالعه و تحقیقات برای مسلمانان تغییر یابد. مرکز دیگر کلیسا نخواهد بود اما خوشحالیم که به مردمی بسیار دوست  داشتنی که قصد دارند از این محل برای عبادت پروردگار و خالق استفاده کنند کلیسا را فروخته ایم.

جامعه آکادمی المصطفی انتظار می رود در اوایل نوامبر مالکیت کلیسا را به عهده بگیرد.

کن کوپر رئیس بانیان کلیسا هم می گوید که از خریداران جدید کلیسا رضایت کامل را داشته و افزود: آن ها به دنبال محلی می گشتند که تاریخچه مذهبی داشته باشد و در نهایت نیز اینجا را به یک مکان عبادی تغییر کاربری خواهند داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8