شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
نائب امیر جماعت اسلامی پاکستان

حوزه/ اسد الله بهتو گفت: هفته وحدت محور اتحاد مسلمانان است و رمز عزت و پیروزی امت اسلامی در ترویج پیام هفته وحدت امام خمینی ره است و از جمله دستاوردهای هفته وحدت اسلامی آزادی فلسطین خواهد بود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری حوزه اسد الله بهتو نائب امیر جماعت اسلامی پاکستان گفت: هفته وحدت محور اتحاد مسلمانان است، ما باید، رمز عزت و پیروزی امت اسلامی در ترویج پیام هفته وحدت امام خمینی ره است، دستاورد هفته وحدت اسلامی آزادی فلسطین خواهد شد.

محبت با پیامبر اسلام (ص) جزء ایمان شیعه و سنی است، درمورد ولادت پیامبر اسلام (ص) روایات مختلفی دارند، اهل سنت 12 ربیع را جشن میگیرن و شیعیان 17 ربیع و غیر از این هم روایات دیگری هم دارد، مهم این است که ولادت پیامبر اسلام (ص) باعث سرود کل جهان است.

وی افزود: یکی از کارهای بزرگ امام خمینی ره این بود که بعد از انقلاب اسلامی بجای شیعه برای سربلندی و پیشرفت اسلام فعالیت کرد، ایشان بجای شیعیان به فکر وحدت امت محمدی بودند، حضرت محمد (ص) محور اتحاد و وحدت میان مسلمانان هستند و امام خمینی ره هم به همین علت از 12 ربیع تا 17 ربیع را باعنوان هفته وحدت اعلام کردند و این خدمت بزرگی به جامع اسلامی بود و الحمدلله از سالها مسلمانان در کل جهان از 12 ربیع تا 17 ربیع هفته وحدت اسلامی را گرامی می دارند.

وی در ادامه گفت: در این شکی نیست که در هفته وحدت اسلامی یک حکمتی وجود دارد و دستاورد این هفته مقدس آزادی فلسطین و کشمیر خواهد بود، چونکه در این ایام زمینه ساز برای بیداری امت اسلامی است، در تمام دنیا پیام آزادی فلسطین خواهد رسید، و در برنامه های مختلف در این هفته کشمیر و فلسطین را هم فراموش نکردیم و فراموش نخواهیم کرد.

نظرات

  • علی IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
    0 0
    بیشک

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =