چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ | Sep 23, 2020
شهید حسین آل ربح جوان عربستانی

حوزه/ پیکر "حسین آل ربح" شهید شکنجه زندان های رژیم آل سعود با حضور اهالی قطیف تشییع و در قبرستان شهرک العوامیه به خاک سپرده شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، پیکر "حسین آل ربح" شهید شکنجه زندان های رژیم آل سعود با حضور اهالی قطیف تشییع و در قبرستان شهرک العوامیه به خاک سپرده شد.

یکی از اهالی شهرک العوامیه گفت: شهید حسین آل ربح بعد از جانفشانی و عدم تسلیم در برابر رژیم وحشی و سرکوبگر آل سعود زیر شکنجه به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه شهید آل ربح در سن 38 سالگی از اتاق های شکنجه و مرگ به ملکوت اعلی پیوست، گفت: حسین بعد از اینکه نیرو های نظامی رژیم آل سعود در سال 2017 میلادی به شهرک العوامیه و محله المسوره یورش برده و اهالی آن را محاصره کردند، مجبور به ترک این شهرک شد. حسین و خانواده اش به محله "ترکیا" در جزیره تاروت منتقل شد و در آنجا نیز نیرو های آل سعود به خانه وی یورش برده و بدون دلیل قانونی بازداشتش کرد.

این شهروند عربستانی تصریح کرد: حسین از زمان بازداشتش با رنج های زندان انفرادی و شکنجه وحشیانه دست و پنجه نرم کرد، بدون اینکه دلیل بازداشت و شکنجه اش را بداند. شهید آل ربح از محاکمه محروم و حکمی علیه وی صادر نشد.

وی افزود: شهید حسین آل ربح بعد از بیش از دو سال تحمل زندان وحشیانه و در نتیجه شکنجه و مصیبت های زندان انفرادی به شهادت رسید. حسین در نتیجه این شکنجه ها شل شده بود.

شهید آل ربح بدون خدا حافظی با خانواده و کودکان خود و با محرومیت از ساده ترین حقوق که قوانین و بین المللی و حقوق بشری آن را واجب می دانند، به شهادت رسید تا صفحه جدیدی از تجاوز ها و تعرض های مقامات آل سعود علیه مردم قطیف باز شود.

شایان ذکر است که تعداد بازداشت شدگانی که در زندان های رژیم آل سعود به شهادت می رسند، رو به افزایش است و با شهادت حسین آل ربح، تعداد بازداشت شدگانی که زیر شکنجه به شهادت رسیدند، به 27 شهید می رسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8