شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | Sep 26, 2020
مستند و گفت و گو

حوزه/ برنامه این هفته «مستند و گفت و گو» (Doc And Talk) شبکه پرس تی وی به نقد و بررسی مستند «A157» ساخته بهروز نورانی پور می پردازد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مستند با موضوع جنایات داعش در سوریه، داستان زندگی سه دختر کرد سوری به نام های روکن، هیلین و سولاف را روایت می کند که پدر خود را ۲۰ روز قبل از حمله داعش به شهرشان از دست داده اند و در شرایطی که اطلاعی از مادر خود نیز ندارند در یکی از اردوگاه های سازمان ملل زندگی می کنند.

در «A157» زندگی این سه دختر بدون خانواده و مدرک شناسایی در شرایط جنگی و خشونت بار به تصویر کشیده می شود و آنها بلاهایی که در اسارت داعش سرشان آمده را بازگو می کنند.

مستند «A157» تاکنون جوایز بسیاری را در داخل کشور از جمله جشنواره فیلم فجر، مقاومت، سینما حقیقت و … کسب کرده و پیش از این جایزه اصلی جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Zeichen der Nach» آلمان، جایزه فیلم منتخب از نگاه تماشاگران جشنواره «Chambéry» فرانسه، جایزه بهترین مستند جشنواره «واچ داکز» لهستان، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم «سینیه دو نویی» فرانسه و جایزه بهترین مستند جشنواره بین المللی فیلم «مذاهب امروز» ایتالیا را نیز از آن خود کرده است.

«مستند و گفت و گو» به تهیه کنندگی محمد تراب زاده دوشنبه 25 آذر ساعت 17:20 به وقت تهران به مدت 15 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش گردید، تکرار این برنامه سه شنبه ساعت 18:20، چهارشنبه ساعت 19:20 و پنجشنبه ساعت 12:20 روی آنتن می رود.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8