سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
جامعه مدرسین حوزه

حوزه/ آیت الله موسوی خلخالی همواره از مدافعان نهضت امام خمینی (ره) و نظام اسلامی بودند که با آثار نفیسی به شرح و ترویج اندیشه ولایت‌فقیه پرداختند و همچنین در زمره مشاوران آگاه و شایستة تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بودند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، متن پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال آیت‌الله سید محمدمهدی موسوی خلخالی (ره)به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم

(انا لله و انا الیه راجعون)

خبر ارتحال فقیه وارسته و استاد جلیل‌القدر حوزه‌های علمیه تهران و خراسان، حضرت آیت‌الله سید محمدمهدی موسوی خلخالی موجب تأثر و تألم گردید.

این عالم متعهد، عمر پربرکت خود را در خدمت به معارف اهل‌بیت (علیهم‌السلام) صرف کرد و با تحقیقات عمیق خود آثاری معطوف به نیازهای علمی نظام اسلامی به یادگار گذاشت.

این فقید سعید در محضر بزرگان و علمای اعلام حوزه نجف پرورش یافت که منجر به حضور درخشان، غنی و پربار وی در حوزه‌های علمیه تهران و خراسان و برپایی کرسی درسی پرفیض در مشهد مقدس شد.

این عالم انقلابی همواره از مدافعان نهضت امام خمینی (ره) و نظام اسلامی بودند که با آثار نفیسی به شرح و ترویج اندیشه ولایت‌فقیه پرداختند و همچنین در زمره مشاوران آگاه و شایستة تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بودند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم ربانی را به محضر حضرت بقیة‌الله الاعظم (عجل‌الله‌ تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت‌برکاتهم»، حوزه‌های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال برای این فقید سعید رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نماید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

313/32

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =