سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
آیت الله العظمی صافی

حوزه / حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی درگذشت عالم وارسته آیت الله موسوی خلخالی از علمای مشهد را تسلیت گفتند.

به گزارش   خبرگزاری حوزه،  حضرت آیت‌الله  صافی گلپایگانی در پیامی درگذشت عالم وارسته آیت‌الله موسوی خلخالی از شاگردان آیت‌الله خویی و ازاساتید حوزه علمیه خراسان را تسلیت گفتند که متن آن  بدین شرح است:

باسمه تعالی

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدّها شی

با تاسف و تاثر فراوان، مطلع شدیم که یکی از مفاخر بزرگ حوزه‌های علمیه، حضرت آیت الله آقای حاج سید مهدی موسوی خلخالی رضوان الله تعالی علیه به دیار باقی شتافت و لبیک حق را اجابت نمود.

آن فقیه عالی‌مقام در حوزه علمیه نجف اشرف به مقام والای اجتهاد و استنباط در احکام شریعت رسید و در تهران با تاسیس مراکز بزرگ مذهبی، معارف نورانی قرآن و عترت به ویژه فرهنگ مهدویت را ترویج نمود و در مشهد مقدّس به تدریس فقه اهل البیت علیهم السلام و تربیت شاگردان فاضل و تهذیب نفوس پرداخت.

اینجانب از سالیان دور آن فقید سعید را از نزدیک می‌شناختم و ایشان را عالمی متعهّد، وارسته، متواضع و دارای مکارم اخلاق و صفای باطن می‌دانستم.

فقدان این فقیه بزرگ ثلمه و خسارت برای حوزه‌های علمیه می‌باشد. رحلت ایشان را به پیشگاه مقدّس حضرت ولی عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف و به علمای اعلام و حوزه علمیه مشهد مقدّس و شاگردان و فرزندان محترم آن عالم ربّانی تسلیت می‌گویم؛ علوّ درجات و مزید رحمت الهی را برای روح بلند آن مرحوم از خداوند متعال مسئلت دارم.

۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۱

لطف الله صافی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =