جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
هیسپان تی وی

حوزه/ برنامه «شکاف اقتصادی» (Brecha Económica) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی این هفته به بررسی استفاده از دلار به عنوان سلاح توسط آمریکایی ها می پردازد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، برنامه «شکاف اقتصادی» که بررسی و تحلیل موضوعات اقتصادی مهم دنیا می پردازد، در این قسمت عنوان می کند که کشورهای چین، روسیه و ایران متحد شده اند که از پول ملی خود در تبادلات تجاری استفاده کنند تا اقدام آمریکا پیرامون استفاده از دلار به عنوان سلاح را خنثی کنند.

«شکاف اقتصادی» عنوان می کند که چرا دلار پرکاربردترین ارز جهانی در تجارت است و اینکه چرا دلار به عنوان ارز ذخیره در برخی کشورها مثل روسیه، چین و ایران در حال کاهش است. در این برنامه می بینیم که با تقویت یوآن چه اتفاقی می افتد؟ آیا واقع بینانه است که فکر کنیم می تواند جایگزین دلار شود؟ در آخر می بینیم که آیا کشورهایی که دلار را کنار می گذارند خطر حمله نظامی آمریکا را پیش رو دارند و اصلا سود کنار گذاشتن دلار بیشتر است یا ضرر آن؟

برنامه «شکاف اقتصادی» با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبان گردانی، روزهای دوشنبه ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن چهارشنبه ساعت ۱۳:۳۰روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =