یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 7, 2020
عکس های تکان دهنده

حوزه/ برنامه «عکس های تکان دهنده» (Fotos que sacuden al mundo ) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی در هر قسمت یکی از ماندگارترین عکس های تاریخ را بررسی می کند و این بار سقوط فیلکس باومگارتنر در منطقه استراتوسفر را بررسی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، فلیکس باومگارتنر در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۱۲ طی پروژه‌ای به کپسولی متصل به یک بالون هلیمی، بر فراز شهر رازول ایالت نیومکزیکو در ایالات متحده آمریکا بالا رفت و از ارتفاع ۳۹٬۰۴۵ متری زمین (۱۲۸٬۱۰۰ فوت) در دمای ۵۶- درجه به سوی زمین پرید.

باومگارتنر در این سقوط آزاد که حدود ۴ دقیقه و ۱۹ ثانیه طول کشید به سرعتی معادل ۱۳۴۲ کیلومتر در ساعت رسید و پس از بازشدن چتر، با زمانی معادل ۹ دقیقه (مجموع کل زمان پرش) در صحرای شرقی نیومکزیکو فرود آمد و این رکورد تاریخی را ثبت کرد.

از لحظه ای که فلیکس کپسول را ترک کرده و زمین را از آن ارتفاع مشاهده می کند تصویر ماندگاری در فضا ثبت شده که یکی از جالب ترین صحنه های رکوردشکنی او است. یک خطای کوچک در  این کار می توانست جان این مرد را بگیرد و به همین دلیل این مأموریت را کشمکش بین بشریت و ترس های او می دانند و فلیکس بامگارتنر با صرف میلیون ها دلار هزینه این اقدام منحصر به فرد را به ثمر رساند.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و روزهای پنجشنبه ساعت 1:45 به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات 4:45، 13:45 و 20:15، جمعه ساعت 10:15 و یکشنبه ساعت 4:15 و 20:45 روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =