چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 21, 2021
کد خبر: 878519
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
داخل اسرائیل

حوزه/ برنامه «داخل اسرائیل» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی، این هفته میزان تعصب مذهبی و نژادی در بین اسرائیلی ها را بررسی می کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، ، برنامه «داخل اسرائیل» موضوعاتی را مورد توجه قرار می دهد که نشانگر فروپاشی درونی رژیم صهیونیستی است و در این قسمت تبعیض نژادی و مذهبی در اسرائیل که سابقه طولانی دارد، بررسی خواهد شد.

این برنامه تبیین می کند که اسرائیلی ها نسبت به رنگین پوستان، پیروان سایر ادیان و... با دشمنی برخورد می کنند. اسرائیل دارای رتبه پنجم درخصومت های اجتماعی مربوط به هنجارهای مذهبی و رتبه ششم درتنش و خشونت دینی در دنیاست. گزارش های مرتبط با خشونت مذهبی و تعصبات دینی صهیونیست ها بیانگر وقایعی مثل آزار و اذیت افرادی است که در ایام شنبه یا شبات (Shabbat) یعنی روز تعطیل یهودی ها اتومبیل سواری می کنند.

اسرائیل خود را به عنوان یک کشور یهودی تعریف می کند. رهبر ارتدکس آن؛ هاردی  (haredi) کلیه ازدواج ها، طلاق، دفن و ... را کنترل می کند به این معنی که عروسی ها، طلاق ها، تدفین های غیر ارتدکس توسط دولت به رسمیت شناخته نمی شوند.

«داخل اسرائیل» به تهیه‎کنندگی حسین الشیماری و محصول پرس تی وی، با زبانگردانی اسپانیایی، سه شنبه ساعت ۵:۳۰ و ۱۴:۳۰، چهارشنبه ساعت ۴:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه هیسپان تی وی پخش می‎شود. زمان تکرار این برنامه پنجشنبه ساعت ۱۰:۳۰ و جمعه ساعت ۱۳:۳۰ است.

313/60

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8