شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
دستورالعمل ضدتروریستی پلیس انگلیس مورد انتقاد گروه های حقوق بشری

 حوزه/ داشتن باورهای عادی اسلامی و دفاع از مسلمانان از تبعیض و سرکوب، از نظر دستورالعمل ۱۲ صفحه ای که به عنوان طرح ضدتروریستی توسط پلیس شرق انگلیس معرفی شده، افراط گرایی دینی محسوب می شوند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از مترو، گروه های حقوق بشر، یک دستورالعمل ۱۲ صفحه ای ضدتروریستی پلیس در جنوب شرقی انگلستان را که در آن «باورهای دینی مسلمانان به افراط گرایی نسبت داده شده» محکوم کرده و آن را «زیر پا گذارنده آزادی بیان و تبعیض» توصیف کردند.

این سند که عنوان آن «حفاظت از جوانان و افراد بالغ از ایدئولوژی افراط گرایی» گذاشته شده، نمونه هایی از گروه ها و مثال هایی از افراط گرایی و رفتارهای نگران کننده برای اعضای پلیس فهرست شده است.

در این متن با اشاره با سازمان المهاجریون  آمده است: آنچه ممکن است ببینید این است که  آن ها سعی دارند نشان دهند که مسلمانان در بریتانیا توسط دولت و رسانه ها سرکوب می شوند. یا شاید این ابراز نگرانی را داشته باشند که مسلمانان در کشورهای دیگر سرکوب شده و تحت ظلم قرار دارند.

گروه های حقوق بشر از جمله گروه کیج و سازمان آزادی و همچنین شورای مسلمانان بریتانیا این دستورالعمل را نگران کننده توصیف کردند و اعلام کردند که برای مثال اگر فردی با پیشینه اسلامی به سرکوب مسلمانان اویغور در چین یا تبعیض مسلمانان در هند ابراز نگرانی نشان دهد ممکن است به صورت اشتباهی به عنوان یک فرد رادیکال و افراط گرای دینی از سوی دولت تشخیص داده شود.

گفتنی است این دستورالعمل به عنوان بخشی از استراتژی «پیشگیری» دولتی می باشد، برنامه ای طراحی شده که برای مقابله با رادیکال های راست افراطی و مذهبی صادر شده است. براساس طرح پیشگیری ، وظیفه قانونی برای کارمندان بخش دولتی، مانند کارمندان ان اچ اس ، معلمان و مددکاران اجتماعی وجود دارد تا افرادی را که به نظر می رسد در معرض خطر رادیکال شدن هستند ، شناسایی کرده و به مقامات گزارش دهند.

سند مذکور هفته گذشته نیز به خاطر اینکه گروه های محیط زیستی را در کنار داعشی ها و نئونازی ها قرار داده بود مورد انتقال قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =