شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
آیت الله امامی کاشانی

حوزه/عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ۴ هزار و ۷۰۰ حدیث در باب انتظار وجود دارد که تمام این ها از نظر اسناد بررسی شده است؛ اهمیتی که بحث مهدویت دارد، بحث توحید ندارد، دشمنی ها در این حوزه نیز بیشتر از توحید است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله محمد امامی کاشانی پیش از ظهر امروز در همایش بین المللی «نظریه انتظار در اندیشه آیت الله العظمی خامنه ای دامت برکاته» که در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قم برگزار شد، عنوان کرد: هیچ مسئله دینی به اندازه مسئله انتظار مخالف نداشته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچنان مسئله انتظار مهم است که علیه آن در ادیان مختلف حرکت های شبه علمی صورت گرفته و این امر را در مسیحیت و انجیل می توان دید.

وی تاکید کرد: مسیحیت با اینکه در انجیل از دگرگونی عالم و آمدن انسانی آسمانی خبر می دهد، اما از آن به نزول عیسی بن مریم (ع)در قیامت تفسیر کرده اند.

امام جمعه موقت تهران مطرح کرد: اساتید اهل فن دانشگاه های غربی با عقاید و تفاسیر کلیسا مخالف هستند، آن ها عمدتا قائل بودند که فردی آسمانی در این عالم به عدل و داد خواهد پرداخت.

آیت الله امامی کاشانی خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۷۰۰ حدیث در باب انتظار وجود دارد که تمام این ها از نظر اسناد بررسی شده است؛ اهمیتی که بحث مهدویت دارد، بحث توحید ندارد، دشمنی ها در این حوزه نیز بیشتر از توحید است.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ روایت در باب این است که زمین نمی تواند از وجود امام خالی باشد، اما ما بقی روایات موجود در باب مهدویت به معرفی امام زمان(عج) پرداخته و راه را برای ما روشن می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید توسل به امام زمان(عج) زیاد باشد، بیان کرد: این توسل و ذکر از طلاب بیشتر خواسته شده و اراده های پروردگار با همین ادعیه حاصل می شود، پیروزی انقلاب اسلامی و فرار کردن شاه از کشور از آثار همین دعا کردن ها بود.

آیت الله امامی کاشانی انتظار را تربیت کننده انسان دانست و تاکید کرد: منتظران فرج امام زمان(عج) برگزیدگان امت هستند و شهید حاج قاسم سلیمانی از نمونه همین برگزیدگان بود و خداوند متعال شهادت او را جهانی کرد.

امام جمعه موقت تهران افزود: دعا برای پیروزی مجاهدان اسلام، دعا برای طول عمر برای رهبر معظم انقلاب و توسل های مختلف می تواند پیروزی ها را برای ما رقم بزند و انتظار می رود طلاب بیشتر به ادعیه بپردازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =