سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ |۱ رجب ۱۴۴۱ | Feb 25, 2020
تصاویر/ دیدار علمای پاکستان با آیت الله مکارم شیرازی

حوزه/ نتیجه آموزش های ارائه شده به حجاج باید به گونه ای باشد که ایرانی هایی که اعزام می شوند، از نظر ادب، اخلاق، رفتار و برخورد نمونه و الگوی حجاج دیگر کشورها باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و هیات همراه، گزارش ارائه شده از سوی ایشان را امید بخش توصیف و برای تمامی دست اندرکاران حج و زیارت آرزوی توفیق کردند.

معظم له در ادامه حج را آبروی اسلام و تشیع دانسته و با بیان توصیه های مهم خطاب به دست اندرکاران حج، بر لزوم ارائه آموزش های لازم به حجاج تاکید کردند.

ایشان با اشاره بر لزوم حضور حجاج در برنامه های آموزشی اعلامی از سوی سازمان حج، افزودند: نتیجه آموزش های ارائه شده به حجاج باید به گونه ای باشد که ایرانی هایی که اعزام می شوند، از نظر ادب، اخلاق، رفتار و برخورد نمونه و الگوی حجاج دیگر کشورها باشند.

معظم له احترام به مقدسات مذاهب مختلف اسلامی را یک اصل مهم برشمرده و گفتند: توجه و التزام به این امر حیاتی و مهم در همه موقعیت ها و اماکن ضرورت دارد، لکن در موسم حج اهمیت و حساسیت مضاعف پیدا می کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: امروز در شرایطی هستیم که بیش از گذشته نیاز به وحدت داریم و باید توجه داشت که تحقق این مهم بدون احترام به عقاید مذاهب اسلامی محقق نمی شود.

ایشان ایران هراسی و شیعه ستیزی را حربه معاندان و مستکبران خوانده و فرمودند: رسانه های جبهه استکبار همواره تلاش می کنند واقعیتی وارونه از جمهوری اسلامی ایران ارائه کنند؛ هیات های مختلفی که به کشور ما می آیند اذعان می کنند واقعیت ایران با آنچه در رسانه ها ترسیم و تصویر می شود، فرسنگ ها فاصله دارد.

معظم له اظهار داشتند: در چنین شرایطی باید با حضور در صحنه، تبلیغات صحیح و نیز مهم تر از آن برخورد شایسته این فضا را بشکنیم، موسم حج فرصتی مناسب برای تحقق این مهم است که حجاج باید با عمل خود در این جهت نقش آفرینی کنند.

ایشان بیان داشتند: امروز دنیای استکبار و غرب از یک سو با هجمه ها و تبلیغات سیاسی و از دیگر سو وهابیت با تبلیغات مذهبی علیه ما برنامه ریزی و فعالیت می کنند و باید ضمن داشتن برنامه های هدفمند برای مقابله با این هجمه، با عمل اسلامی ماهیت واقعی خود را به دنیا نشان دهیم.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب گزارش کاملی از برگزاری حج 98 و نیز برنامه های در دست اجرا برای برگزاری مطلوب حج سال آینده، خدمت معظم له ارائه کرد.

وی ضمن تجلیل از فرمایشات ارزشمند معظم له، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و مرجعیت را نقشه راه دست اندرکاران حج دانست.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
    0 0
    معنا ندارد که هر کسی باید در حج بعثه داشته باشد و در نتیجه از سهمیه حجاج کم شود.آیا رضای خدا شرط قبولی عبادت نیست؟

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =