دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
نگرانی ها از کرونا ویروس سه مرکز شیعیان در انتاریو را موقتا تعطیل کرد

حوزه/ سه مسجد از جمله مرکز اجتماع جعفری در شهر تورنهیل، مرکز اسلامی معصومین در شهربرمپتون و مرکز جامعه رضوی در شهر همیلتون در انتاریوی کانادا موقتا تعطیل می شوند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از bramptonguardian، مرکز اسلامی معصومین، متعلق به شیعیان اثنی عشری در انتاریوی کانادا، به دلیل نگرانی ها از شیوع کرونا ویروس به طور موقت به حالت تعطیل درآمد.

جماعت شیعیان اثنی عشری روز سه شنبه اعلام کردند که تصمیم به تعطیلی موقت سه مسجد از جمله مرکز اسلامی معصومین در برمپتون، تورن هیل و همیلتون متعلق به این سازمان گرفته شده که این تعطیلی شامل نمازهای جماعت و همچنین نماز جمعه می شود.

شفیق ابراهیم معاون رئیس این جماعت اسلامی گفت: در این فصل از سال و با نزدیک شدن به اعیاد اسلامی شاهد بودیم که میزان ترافیکی که در داخل و خارج از مراکز به وجود می آید بسیار زیاد است و به همین جهت تصمیم گرفتیم این مراکز را موقتا تعطیل سازیم.  

ابراهیم گفت که این سه مسجد از جمله مرکز اجتماع جعفری در تورنهیل، مرکز اسلامی معصومین در برامپتون و مرکز جامعه رضوی در همیلتون موقتا تعطیل می شوند.

یک کارگروه  متشکل از متخصصان پزشکی در زمینه ویروس کرونا نیز  برای نظارت بر وضعیت، به روز رسانی اعضا و تعیین زمان بازگشایی مساجد تشکیل شده است.

ابراهیم افزود: ما داده های زیادی را جمع آوری می کنیم ، به علاوه بررسی می کنیم که آژانس ها و مراکز مرتبط چیزی در زمینه بهداشت عمومی توصیه می کنند. اگر این موارد گزارش شده از بین بروند و ما ویروس را کنترل کنیم منجر به بازگشایی مراکز می شود.

دو مدرسه اسلامی صادق در تورنهیل و موسسه آموزشی ولی عصر در برمپتون متعلق به این جماعت اسلامی همچنان باز هستند.

ابراهیم گفت: مدارس تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام می دهند و دانش آموزان و خانواده های آنها اقدامات  در جهت کاهش خطر شیوع  ویروس انجام می دهند.

  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =