یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ | Sep 27, 2020
کد خبر: 890953
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
سطح بالای علمی مدارس اسلامی در انتاریو

حوزه/ مدرسه بنیاد اسلامی که در انتاریو واقع شده در تست زبان و ریاضیات که توسط اداره نظارت کیفیت آموزش و پاسخ گویی استانی در کانادا گرفته شد امتیاز کامل کسب کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از torontosun، مدرسه بنیاد اسلامی در شهر آجاکس در انتاریوی کانادا به عنوان مدرسه برتر منطقه ای از دیدگاه آموزش زبان انگلیسی و ریاضیات انتخاب شد.

این مدرسه خصوصی و غیر انتفاعی که برخلاف مدارس دولتی از تأمین مالی دولتی برخوردار نبوده و تحت  اداره نظارت کیفیت آموزش و پاسخ گویی استانی در انتاریو قرار ندارد داوطلبانه از دانش آموزان تست ادبیات و ریاضیات گرفت.

کارت گزارش سالانه آموزشگاه ابتدایی،  براساس داده های تست های سالانه در سطح استان در زمینه خواندن ، نوشتن و ریاضیات که توسط این اداره نظارتی مدیریت می شود به دانش آموزان این مدرسه امتیاز ۱۰ از ۱۰ (کامل) داد.

 ویکورا احمد مدیر بنیاد اسلامی گفت: ما در هر کلاس دانش آموز کمتری داشته باشیم و با کلاس های کم جمعیت تر تمرکز دانش آموزان به درس بیشتر است.

به گفته وی حدود ۷۵٪ دانش آموزان بنیاد اسلامی از خانه هایی هستند که غالباً به زبان هندو صحبت می کنند و در صورتی که دانش آموزان با مشکلاتی مواجه باشند، والدین آن ها برای کمک به درس هر دانش آموز در کلاس داوطلب می شوند.

به گفته مقامات، این مدرسه از معدود مدارسی است که رتبه عالی کسب کرده اند. ۴ مدرسه در می سی ساگا و سه مدرسه در تورنتو، دو مدرسه نیز در یورک، پیل و هالتون نیز نمره کامل کسب نمودند.

از ۱۷ مدرسه استان که نمره ۱۰ از ۱۰ به دست آورده اند، هشت مدرسه اسلامی هستند.

 پیتر کرولی با انستیتوی فریزر در این رابطه گفت: اگر آنها یک روش تدریس خاص دارند ، ما باید آن را یاد بگیریم و از این شیوه برای تدریس به دیگر دانش آموزان استفاده کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8