پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ |۱۵ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 9, 2020
آفریقا امروز

حوزه/ برنامه این هفته «آفریقا امروز» (Africa Today) در شبکه پرس تی وی ضمن مروری بر اعتراضات در مراکش علیه نابرابری های اجتماعی، درخواست آزادی زندانیان سیاسی و ایجاد دموکراسی، به بررسی تعلل و تعویق پرونده شیخ زکراکی توسط دادگاه با وجود وخامت حال او نیز می پردازد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این برنامه به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی با نگاهی به اعتراضات مردم مراکش نسبت به فساد، بی عدالتی ها و نابرابری ها در این کشور، علل افزایش فساد و نابرابری در مراکش را مورد واکاوی قرار داده و به بررسی واکنش مقامات مراکشی در قبال اعتراضات مردم را مورد واکاوی قرار می دهد.

این برنامه همچنین با اشاره به اعتراض معترضان مراکشی نسبت به بازداشت چهره های سیاسی و محکومیت حبس های سنگین رهبران جنبش ها در این کشور به دلیل اعتراض به سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت، سابقه اعتراضات را در مراکش طی سال های اخیر مورد نقد و تبادل نظر قرار خواهد داد.

در بخش دیگر این برنامه علل و عوامل موثر در تعلل و تعویق پرونده شیخ زکراکی توسط دادگاه با وجود وخامت حال او مورد بحث و گفت و گو قرار گرفته و خواسته های معترضان مراکشی از جمله درخواست برقراری عدالت اجتماعی، آزادی، برابری و کرامت انسانی بررسی خواهد شد.

«آفریقا امروز» بااجرای هنیا مبارک و شیلا نلیما، دوشنبه 26 اسفند ساعت 19:00 به وقت تهران به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود.

تکرار این برنامه سه شنبه ساعت 07:00 و 16:00، چهارشنبه ساعت 14:00، پنجشنبه ساعت 00:03 بامداد و 12:00 و جمعه ساعت 08:00 روی آنتن خواهد رفت.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =